MISTRZOSTWA SZKÓŁ GDYŃSKICH - ROZEGRANE!!! >>>

MISTRZOSTWA SZKÓŁ GDYŃSKICH - ROZEGRANE!!! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Jesteśmy już po. Po V Mistrzostwach Szkół Gdyńskich w Siłowaniu na Ręce. Organizatorem i inicjatorem po raz kolejny był nauczyciel wychowania fizycznego Maciej Sośnicki wraz z Uczniowskim Klubem Sportowym Złoty Tur Gdynia. Gospodarzem (jak w poprzednich latach) był Zespół Szkół Zasadniczych Nr 1 w Gdyni. I jak co roku frekwencja dopisała. Do startu stanęło 80 uczniów z kilkunastu szkół gdyńskich.

Całe zmagania odbywała się na rękę prawą w 6 kategoriach gimnazjalnych (II klasa: Chłopcy: -60 kg, ponad 60 kg i Dziewczęta: OPEN oraz III klasa: Chłopcy: -65 kg, ponad 65 kg i Dziewczęta: OPEN) oraz 7 kategoriach ponad gimnazjalnych (Chłopcy: -63, -70, -78, -86, ponad 86 kg i Dziewczęta: - 54 kg, ponad 54 kg). Na koniec została rozegrana kategoria OPEN chłopców.

Rywalizacja była bardzo zacięta. Nic w tym dziwnego, gdyż oprócz medali i dyplomów (no i oczywiście tytułu Mistrza Szkół Gdyńskich roku 2005) zawodnicy w klasyfikacji szkolno-drużynowej walczyli o profesjonalny stół armwrestlingowy, który w rezultacie pojechał do szkolnej siłowni XIII Liceum Ogólnokształcącego (miejsce II ZSBO, miejsce III ZSHG). Nadmienię, że tryumfatorem drużynowym w zeszłym roku była również ta sama szkoła. Jest to więc drugi, profesjonalny stół armwrestlingowy, na którym mogą ćwiczyć właśnie uczniowie tejże szkoły.

Miejmy nadzieję, że i tak duże grono armwrestlerów XIII LO (np.: Christian Rieger, Jakub Kapłan, Tomasz Piotrowicz, Karol Broda, czy też tegoroczna vice Mistrzyni Świata Walentyna Zaklicka), powiększy się dzięki tej wygranej.

Wśród gimnazjalistów zwyciężyło Gimnazjum Nr 17, miejsce II wywalczyło Gimnazjum Bojano, a miejsce III Gimnazjum 19.

W każdej, poszczególnej kategorii wagowej z reguły czołowe miejsca zajmowali zawodnicy, którzy na co dzień trenują w UKS Zloty Tur Gdynia przy ul. Morskiej 108a w Gdyni. A dowodzi to tylko jednego: ciężkie, systematyczne treningi mogą przynieś rezultaty.

Najciekawiej jednak rozstrzygnęła się ostatnia kategoria, kategoria OPEN chłopców, gdzie do startu stanęło aż 19 zawodników. Miejsce III nieoczekiwanie powędrowało do wydawać by się mogło bardzo doświadczonego Konrada Krawczuka, który w rezultacie ciężką walkę półfinałowa przegrał z klubowym kolegom - Tomaszem Piotrowiczem (swoją drogą coraz rzadziej widzę Konrada na treningach - czyżby inni zawodnicy zaczęli go doganiać?). Tomek jednak już w walce finałowej nie miał tyle szczęścia. Musiał uznać wyższość innego klubowego kolegi - Grzegorza Nowaka, który notabene ma krótszy okres swoich treningów i startów od Piotrka.

My oczywiście wszystkim zawodnikom, zarówno tym przegranym, jak i wygranym serdecznie gratulujemy i czekamy na przyszłoroczne starty młodych, gdyńskich armwrestlerów.

Wyniki: DZIAŁ ZAWODY