Mistrzostwa Ukrainy 2017 - wyniki >>>

Mistrzostwa Ukrainy 2017 - wyniki # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

11-13 marca 2017 odbyły się w Charkowie Mistrzostwa Ukrainy w Armwrestlingu. ()

Udział wzięło 180 sportowców z 19 regionów Ukrainy. To nieco mniej, niż w ubiegłym roku. Jednak poziom zawodów na tym nie stracił.

Kategoria 60 kg seniorów – wygrał Zasłużony Mistrz Sportu – Dmitry Bezkorovany. Srebro za lewą i prawą rękę zdobył Aleksander Balandin.

W kategorii 70 kg wystartowało 16 zawodników. Skład był bardzo mocny, walka o podium bardzo trudna. Medale złote wywalczyli juniorzy! Na lewą Denis Matyash [Poltava] na prawą Adam Kuzlo [Rivne].

W kategorii 75 kg po raz kolejny na lewą zwyciężył Vyacheslav Zhigiliy [Charków].

Na prawą był drugi a złoto zabrał Mykhailo Gavronsky.

Najwięcej zawodników [23] walczyło w kategorii 80 kg. Na pierwszym miejscu podium był znakomity „Weteran” ukraińskiego armwrestlingu – Roman Rudnitsky ze Lwowa [lewa ręka]. Na prawą zwyciężył młody zawodnik Vladislav Zhigiliy [Charków].

W wadze 90 kg – na prawą i lewą rękę wygrał Yevhen Prudnik. Petr Margarint był drugi w walce na lewą i na prawą.

W kategorii 100 kg na lewą i prawą wygrał Aider Alidinov.

Na podstawie tych wyników zostanie wyłoniony skład kadry narodowej Ukrainy na nadchodzące zawody międzynarodowe.