MISTRZOSTWA W LĘBORKU >>>

MISTRZOSTWA W LĘBORKU # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

6 grudnia 2006r. odbyły się kolejne, III Mistrzostwa Szkół Ponadgimnazjalnych Lęborka w Siłowaniu na Rękę. Organizatorem corocznych turniejów jest Powiatowe Centrum Edukacyjne - ZSP 2 w Lęborku, uczniowie tejże szkoły, klub „Złoty Lew" z Lęborka wraz z nadzorującym całość nauczycielem wf mgr Robertem Sieniek - propagatorem sportów siłowych. Profesjonalne sędziowanie zapewniał, jak zawsze sprawiedliwy Rafał Budzowski - mistrz Polski w siłowaniu na rękę prawą i lewą w kategorii do 80kg.
W zawodach wystartowało 37 zawodników z 6 szkół ponadgimnazjalnych Lęborka, którzy rywalizowali w trzech kategoriach wagowych: do 65kg, do 78kg i powyżej 78kg. Klasyfikacja była prowadzona indywidualnie i drużynowo.

W tym roku najlepszą drużyną okazała się ekipa z Mechanika - 32 pkt, na drugim miejscu uplasowała się Budowlanka - 29 pkt, trzecie miejsce przypadło Rolniczakowi - 25 pkt.

Kategorię do 65 kg wygrał uczeń Mechanika - Marcin Roda, kategorię wyższą do 78 kg wygrał uczeń Budowlanki - Adam Żuchowski, zaś kategorię + 78 kg wygrał Damian Maik - uczeń Mechanika. Damian Maik okazał się też najsilniejszym zawodnikiem turnieju, wygrywając kategorię open.

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Rada Rodziców przy Powiatowym Centrum Edukacyjnym oraz sklep z odżywkami „Mega masa".