MISTRZOSTWA XIII LO W GDYNI >>>

MISTRZOSTWA XIII LO W GDYNI # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Już po raz kolejny armwrestling zawitał do gdyńskich szkół. 28 marca 2006 z inicjatywy Kierownika Administracyjnego - Jarosława Kłodzińskiego, dyrekcji, rady rodziców oraz uczniów, a zarazem zawodników UKS Złoty Tur Gdynia w XIII Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Płk. Dąbka 207 obyły się „I otwarte Mistrzostwa XIII LO w siłowaniu na ręce".

Na starcie stanęło prawie 50 zawodników z ponad 10 szkół gdyńskich. Pod bacznym okiem sędziów FAP: Daniela Gajdy, Andrzeja Głąbały, Macieja Sośnickiego oraz Walentyny Zaklickiej zawodnicy rywalizowali w pięciu kategoriach męskich (do 65 kg, 75 kg, 85 kg, +95 kg, Open) oraz jednej kategorii kobiet (Open).

Cała rywalizacja rozpoczęła się od eliminacji. Finały poszczególnych kategorii odbyły się iście profesjonalnie: odpowiednia muzyka, hostessy wprowadzające zawodników.

W każdej kategorii czołówkę tworzyli doświadczeni zawodnicy, na co dzień trenujący tą dyscyplinę w klubie Złoty Tur. Oczywiście mocno „bronili się" sportowcy, którzy swą przygodę z armwrestlingiem rozpoczęli właśnie od tego turnieju.

Z tego miejsca, warto powiedzieć tu o rywalizacji w kategorii open. Pośród mężczyzn najlepszym okazał się Tomasz Piotrowicz, który miał bardzo zaciętą walkę finałową z Christianem Riegierem. Natomiast w kategorii damskiej tytuł najlepszej powędrował do Aleksandry Lewandowskiej, która bez żadnych problemów pokonała swoje wszystkie rywalki. Do walki w tej kategorii nie stanęła wice Mistrzyni Europy i Świata - Walentyna Zaklicka, która na koniec zawodów przez dyrekcję szkoły została nagrodzona specjalną „nagrodą dziękczynną". - czyżby Walentyna dała fory swoim rywalką?

My oczywiście gratulujemy organizatorom udanego turnieju i życzymy, by mistrzostwa XIII LO w Gdyni stały się tradycją. Do zobaczenia, być może za rok!