Moskiewski Turniej Samoobrony >>>

Moskiewski Turniej Samoobrony # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

28 czerwca w "City Crocus" w hotelu "Akwarium" odbył się I Puchar Akademii Samoobrony i Bezpieczeństwa w armwrestlingu.  Zawody odbyły się tylko na prawą rękę w kategoriach wagowych 65, 75, 85, 100, 100, kategorii open mężczyzn i 65, 65 dla kobiet.

Organizatorami turnieju byli Moskiewska Federacja Armsportu  i Akademia Samoobrony i Bezpieczeństwa. W kategorii open pula nagród wyniosła 60 000 rubli: 30, 20 i 10 tysięcy rubli za pierwsze, drugie i trzecie miejsce.

Muszę przyznać, że miejsce było przytulne i, moim zdaniem, idealne nawet dla największych armrestlingowych zawodów. Organizacja turnieju stała na bardzo wysokim poziomie, a poziom sędziowania był odpowiedni.

Teraz kilka słów o uczestnikach. Wśród kobiet w kat. 65 kg wygrała Anastazja Kopiewa, drugie miejsce zajęła Julia Smirnowa, a trzecie zajęła Anna Barabanowa. W kategorii ponad 65 kg zwyciężyła Irina Gładkaja, na drugim i trzecim miejscu były kolejno Nastia Lwowa i Julia Masjutkina.

20110630091444_03.jpgU mężczyzn w kat do 65 kg pewnie wygrał Parviz Nuralijev, w kat. 75 Wadim Akbarow zwyciężył Wiktora Fomina, w kat. do 85 kg pierwszy był Maksim Czerskij pokonując Mirzasaidowa i Romana Filippowa. W kat.

"open" Maksim nie startował, bo przecież w najbliższej czasie czeka go start  w turnieju „Żeleznaya ruka BAMA”.

20110630091444_04.jpgW kat. do 100 kg po ciężkim pojedynku wygrał Anton Minajew pokonując Aleksandra Gusowa. Trzeci był Maksim Kramskoj. W tej kategorii walczyli również  Andriej Korolew, Oleg Gloriozow i Siergej Kulyasow. Była to prawdopodobnie najtrudniejsza i najbardziej interesująca kategoria tego turnieju.

W finale ponad 100 kg Iwan Matiuszenko wygrał z Siergiejem Noskowem.  W pierwszym pojedynku w tej kategorii, Andriej Antonow, naciągnął rękę, a później w "open", niestety nabawił się poważnej kontuzji.  Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!

W kategorii open Wadim Akbarow, świętując dzień swoich urodzin, wydawało się, że bez większych trudności, pewnie wygrał z wieloma moskiewskimi sportowcami, w rezultacie czego był trzeci, przegrywając tylko z Matiuszenką i Filippowem, którzy walczyli w finale kategorii Open. Wygrał Matiuszenko, Anton Minajew jeszcze raz zafundował nam powtórkę finału w kat. 100 kg, zwyciężając Aleksandra Gusowa. Na innych już mu nie wystarczyło sił.

Turniej odbył się na wspaniałym organizacyjnym poziomie, oglądaliśmy wiele wspaniałych walk. Zwycięzcy we wszystkich kategoriach otrzymywali puchary i medale. Było by fantastycznie, gdyby ten turniej mógł rozwijać się i odbywać cyklicznie.
Dziękujemy organizatorom za wspaniały turniej!

Autor: Iwan Matiuszenko