Obrony i roszady na XII M. Polski - Senior >>>

Obrony i roszady na XII M. Polski - Senior # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

... czyli statystyki krajowej rywalizacji cz.1 ()

XII M. P. w Armwrestlingu
Grudziądz
23-24-25 marca 2012

Seniorzy

Najciaśniej w osiemdziesiąt

W seniorach najwięcej (15) zawodników zgłosiło się do kategorii 80 kg, na rękę prawą. Najmniej (4) w wadze do 55 kg zarówno na lewą, jak i na prawą.

3a2756_dsc-0646.jpgSymetria

W dwóch kategoriach wagowych seniorów wyniki prawej (sobota) i lewej ręki (niedziela) wyglądają identycznie. Najlżejsza waga należała do Tytanów, którzy przemieszali się z Orłami. Dwa razy na najwyższym stopniu stanął Damian Kuśnierczyk (Tytan), niżej uplasował się Patryk Weterle (Złoty Orzeł), dwa brązowe krążki zawisły na szyi Rafała Okonia (Tytan), stawkę czterech zawodników zamknął Eryk Grzywacz (Złoty Orzeł).

Podobnie jak najlżejsi zachowali się też „Panowie po setce” (oryginalne określenie announcera:-), czyli kategoria do 110 kg. Na pierwsze miejsce (chyba po raz jedenasty w karierze) wszedł w oba dni Mariusz Grochowski (Tytan). Na drugim Artur Głowiński (Złoty Orzeł), (w sobotę z gołą głową, w niedzielę w berecie). Trzeci był na obie ręce Bartosz Zakrzewski (ARMFIGHT).

bcaced_dsc-9274.jpgPodwójne złota

Oprócz wyżej wymienionych po dwa złote medale wywieźli z Grudziądza następujący armwrestlerzy: Maciej Gralak 60 kg; Sławomir Malas 65 kg; Mariusz Podgórski 70 kg; Rafał Woźny 75 kg; Piotr Bartosiewicz 80 kg; Natan Kajdas 85 kg; Igor Miroshnik 100 kg; Jan Żółciński +110 kg.

Po dwa, bez złota wywalczyli:

Krystian Korbiel, który zdobył brąz na lewą, srebro na prawą w -60 kg. W tejże kategorii Dominik Gliński miał srebro na lewą i brąz na prawą. Dwa brązowe krążki zdobył w -65 kg Damian Kotlarz. Srebro i złoto osiągnęli: Dariusz Groch, Radosław Staroń, Paweł Gomola, Marcin Molenda i Lucjan Fudała. Artur Głowiński wywalczył dwa srebra, Bartosz Zakrzewski dwa brązy, a Bartosz Raczyński – brąz i srebro.

Obrony, roszady, ręka lewa

Bez zmiany kategorii wagowej, w stosunku do ubiegłego roku – tytuły obronili:

W kategorii -55 kg, lewej ręki Patryk Weterle obronił wicemistrzostwo, natomiast Rafał Okoń - brąz.

W -60 kg lewej, Maciej Gralak przeszedł o stopień wyżej, z drugiego na pierwsze miejsce.

W -65 kg ręki lewej, z drugiego na pierwsze przeszedł Sławomir Malas. Ubiegłoroczny brąz zamienił na srebro Dariusz Wiśniewski.

W -70 kg, Mateusz Wyrwa z trzeciego miejsca w 2011 przeniósł się na drugie. Mariusz Podgórski z drugiego na pierwsze miejsce.

W -75 kg Dariusz Groch utrzymał srebro.

W -80 kg Radek Staroń utrzymał drugie miejsce.

7c1af5_dsc-0774.jpgObrony, roszady, ręka prawa

W kategorii -55 kg Okoń znów na trzecim miejscu.

W -60 kg zamienili się miejscami panowie Gralak i Korbiel.

W -65 kg Malas i Kotlarz pozostali na miejscach z 2011.

W wadze -80 kg Radek Staroń spadł z drugiego na trzecie.

W -85 kg Wojtyra zamienił brąz na srebro.

W najcięższej kategorii Sławomir Głowacki spadł z ubiegłorocznego, najwyższego stopnia podium na trzecie miejsce.