OPALIŃSKA 2 MEDALE NA SENEC >>>

OPALIŃSKA 2 MEDALE NA SENEC # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Jesteśmy po „XVI Senec Hand – Słowacja 2009”, międzynarodowego turnieju organizowanego przez Słowacką Federację Armwrestlingu. 27-28 marca br. słowackie miasto Senec gościło najlepszych zawodników z areny międzynarodowego Armwrestlingu. Polskę reprezentowała dwuosobowa kadra armwrestlerek: Marta Opalińska oraz Marlena Wawrzyniak z Arm Fanatic Sport Grudziądz.

Jak co roku, tak i w tegorocznej, międzynarodowej rywalizacji poziom turnieju był naprawdę wysoki. Wśród wielu utalentowanych zawodników nasze Polki wywalczyły dwa słowackie medale oraz dobre miejsca tuż za podium.

Marta Opalińska w juniorach uplasowała się na miejscu 2 lewej reki oraz na miejscu 3 reki prawej. W kategorii senior Marta niestety nie powieliła sukcesu medalowego w klasyfikacji generalnej, kończąc rywalizację na miejscu 5. Nasze gratulacje.

Druga nasza reprezentantka - Marlena Wawrzyniak, walcząca tylko na rękę prawą swą rywalizację na „Seneckiej Ruce” zakończyła na najgorszym chyba miejscu dla każdego sportowca – miejscu 4.

„Najgorsze jest to, że dwie walki przegrałam w pasach. Jestem bardzo zdenerwowana, wiedząc, że byłam silniejsza, a przegrałam techniką w pasach. Widocznie tak miało być. Byłam czwarta” – zrelacjonowała nam sama Marlena bezpośrednio po rywalizacji.

Cieszy nas fakt, że po raz kolejny Polska Kadra pokazała się z jak najlepszej strony na międzynarodowym turnieju „Senec Hand”. Szkoda tylko, że turniej ten odbywał się tydzień przed naszymi „Mistrzostwami Polski – Żary 2009”. Być może na Senec pojechało by więcej naszych armwrestlerów. No i tych medali zapewne byłoby więcej. Przecież polscy zawodnicy to już „górna półka” światowego Armwrestlingu.

Na tą chwilę pozostało nam podziękować Marcie i Marlenie za godne, a przede wszystkim bardzo dobre reprezentowanie naszego kraju na Słowacji. Dwa medale i miejsca tuż poza podium na dwuosobową kadrę to naprawdę niezły wynik. Wynik, za który serdecznie wam dziękujemy.