PO 10 MP GDYNIA 2010 >>>

PO 10 MP GDYNIA 2010 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Prawie 220 zawodników z 21 polskich klubów, wiele pojedynków w kilkudziesięciu kategoriach wagowych juniorów, seniorów, mastersów, grand mastersów oraz osób niepełnosprawnych. Rywalizacja według regulaminu zawodów na rękę prawą od godzin rannych, początkowo bardzo emocjonująca, w późniejszych godzinach w ciszy, smutku i bez oprawy scenicznej również i na rękę lewą. Tak pokrótce można opisać jubileuszowe, dziesiąte Mistrzostwa Polski w Siłowaniu na Ręce, które 10 kwietnia 2010 roku odbyły się na hali sportowej Gdyńskiego Ośrodka Sportu  Rekreacji w Gdyni.

„O narodowej tragedii dowiedzieliśmy się w trakcie trwania pierwszego dnia zawodów.  Po podjęciu wszelkich kroków związanych z tego typu sytuacją postanowiliśmy rozpoczętą już rywalizację rozegrać w ciszy i spokoju. W ciągu jednego dnia wyłoniliśmy Mistrzów Polski, a tym samym Kadrę Narodowa na tegoroczne Mistrzostwa Europy – Moskwa 2010 oraz Mistrzostwa Świata – Las Vegas 2010 zarówno na prawą, jak i lewa rękę. Wcześniej zaplanowana dwudniowa impreza została przeprowadzona tylko w sobotę. Co prawda było to wielkie obciążenie zarówno organizacyjne, jak i dla samych zawodników, ale tragedia jaka dotknęła nas wszystkich oczywiście została przyjęta ze zrozumieniem i poszanowaniem przez wszystkich.” – powiedział Prezydent Federacji Armwrestling Polska Igor Mazurenko.

Bez emocji, oprawy scenicznej i głośnego kibicowania, jakie zazwyczaj towarzyszy tego typu rywalizacji najlepsi zawodnicy polskiej sceny armwrestlingowej walczyli na prawą i  lewą rękę o medale i tytuł Mistrza Polski roku 2010.

Wielu faworytów poszczególnych kategorii wagowych spełniło oczekiwania i ostatecznie znalazło się na podium. Ilość kategorii wagowych i wiekowych (40 kategorii wagowych lewej i 40 prawej ręki) rozgrywanych na corocznych Mistrzostwach Polski nie pozwala na dokładną analizę medalową, ale z całą pewnością na większa uwagę zasługa podwójni złoci medaliści.

W kategoriach juniorskich bardzo dobrze wystartowali reprezentanci Choszczna. Patryk Weterle kat. do 55 kg oraz Patryk Ciborowski kat. do 55 kg do domu powrócili z dwoma złoty medalami (złoto na lewa i prawą rękę).

Po dwa złote medali zdobyło również dwóch juniorów z SDS Tomaszów Mazowiecki (Przemysław Żagota w kat. do 70 kg oraz Karolina Śliwińska w kat. +80 kg). Złoto na lewą i prawą wywalczyli jeszcze: Damian Musiał Koniecpol (kat. do 65 kg), Jarosław Grulkowski Starogard Gdański (kat. do 80 kg), Adam Nikiel (kat. +80 kg), Opalińska Marta z Grudziądza (kat. do 55 kg), Anita Kmiecik (kat. do 60 kg) oraz Natalia Stefaniak (kat. do 70 kg).

Wśród seniorów
bardzo dobrze wystartował najsilniejszy Polak ręki prawej roku 2008 i 2009 (tytuł ten zdobył na Pucharze Polski), brązowy medalista kategorii super ciężkiej Pucharu Świata Zawodowców – Grzegorz Nowak z  Gdyni, który ostatecznie zdobył cztery złote medale (złoto na lewa i prawą w kategorii osób niepełnosprawnych +90 kg oraz w kategorii do 110 kg senior). Nie najgorzej poszło również reprezentantowi Jaworzna – Bartłomiejowi Bednarskiemu, który w kategorii do 70 kg zdobył dwa medale koloru złotego. Taka sama pula medalowa może pochwalić się również Dawid Bartosiewicz z Choszczna z kat. do 80 kg.

Nie najgorzej poszło również pięciu seniorkom. Po dwa złote medale wywalczyły Małgorzata Mielczarek z Jaworzna (kat. do 50 kg), juniorka startująca również w seniorkach – Marta Opalińska z Grudziądza (kat. do 55 kg), Małgorzata Ostrowska z Strzegomia (kat. do 60 kg), najsilniejsza Polka roku 2008 i 2009 – Marlena Wawrzyniak z Grudziądza (kat. do 70 kg) oraz debiutantka z Choszczna Renata Raczyńska (kat. + 80 kg).

Po dwa złote medale tegorocznych Mistrzostw Polski zdobyło również trzech reprezentantów Żar kategorii osób niepełnosprawnych: Kamil Czański (kat. do 75 kg), Bartosz Dziemidowicz (kat. do 90 kg) oraz Ewelina Ficner (kat. Open kobiet).

Wśród zawodników po czterdziestce dobrym wynikiem mogą poszczycić się gospodarze mistrzostw. Główny organizator – Igor Mazurenko w kategorii masters +90 kg oraz trener Uczniowskiego Klubu Sportowego Złoty Tur Gdynia – Andrzej Głąbała w kategorii grand masters open mogą poszczycić się dwoma złotymi medalami.

Znamy już Mistrzów Polski w poszczególnych kategoriach wagowych ręki lewej i prawej. Ale całe, jednodniowe Mistrzostwa Polski odbywały się bez żadnych emocji, w wielkiej zadumie, przemyśleniach i refleksji …

Wyniki: w dziale WYNIKI naszej strony.