/ Kontakt /

Po 12 Pikniku Olimpijskim >>>

Po 12 Pikniku Olimpijskim # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Dnia 11 czerwca 2011 roku odbyły się już po raz piąty „Otwarte Mistrzostwa w ramach Pikniku Olimpijskiego”. Choć tegoroczna edycja piknikowa kolidowała z zawodami Hands Of Stone, które odbyły się tego samego dnia w Błoniach, to i tak na Kępę Potocką do Warszawy zjechało się 34 zawodników z polskiej areny armwrestlingu. W tym roku gościem specjalnym pikniku był Marcin Lachowicz, który prowadził zawody.

Przy słonecznej pogodzie oraz świetnym klimacie pikniku olimpijskiego rywalizowali ze sobą zawodnicy i zawodniczki z Lublina, Tomaszowa Mazowieckiego, Węgrowa, Sieradza oraz wielu innych zagłębi polskiego armwrestlingu. Oprócz głównych zawodów przy profesjonalnym stole, czy to w rywalizacji między sobą, czy też z Mistrzami Polski w Siłowaniu na Ręce mogli rywalizować wszyscy uczestnicy pikniku, Nie zapomniano również o najmłodszej grupie wiekowej – czyli dzieciach, które mogły spróbować się na specjalnie przygotowanym, pomniejszonym stole armwrestlingowym.

20110621110915_DSC00066.jpgRywalizacja główna toczyła się w 9 kategoriach wagowych. Od samego początku zmagań widać było, że zawodnicy są bardzo mocno zmotywowani i żaden z nich nie przyjechał do Warszawy łatwo się poddać.

Zawody rozpoczęły się od kategorii juniorskich, w których dominowali młodzi zawodnicy z Lublina, a w szczególności piętnastoletni uczeń Gimnazjum Nr 2 w Lublinie Bartłomiej Bielecki. Zawodnik ten zwyciężył zarówno w kategorii juniorów jak i seniorów do 78 kg. Należałoby dodać, że juniorzy Gimnazjum Nr 2 w Lublinie zdobyli, aż siedem medali i zajęli w klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce.

20110621110915_DSC00087.jpgPo rywalizacji juniorów przyszła kolej na rywalizację seniorów. W kategorii seniorów 63 kg wśród sześciu startujących zawodników  zdecydowane zwycięstwo zapewnił sobie Stanisław Smereka.

Do kolejnej kategorii  78 kg mężczyzn zgłosiło się 9 zawodników. Po bardzo zaciętych walkach na pierwszym miejscu uplasował się wspomniany już Bartłomiej Bielecki z Lublina,  tuż za nim Adrian Możdżeń, który w swojej drodze do finału w emocjonującej walce pokonał zawodnika z publiczności Marcina Czechowskiego.

20110621110915_DSC00070.jpgW  kolejnej kategorii 95 kg, mogliśmy zobaczyć wielu utytułowanych zawodników z polskiej areny armwrestlingowej, m.in. Grzegorza Lasotę ze Złotego Niedźwiedzia Bydgoszcz oraz Dawida Izbińskiego z  SDS Tomaszów Mazowiecki.  Najsilniejszym zawodnikiem tego dnia okazał się Grzegorz Lasota, który bez problemu wygrał swoje wszystkie walki, zdobywając miejsce pierwsze tej kategorii wagowej. Na  szczególną uwagę zasługuję występ Dawida Izbińskiego, którego walki były niejednokrotnie nagradzane brawami. Uległ on jednak w końcowej rywalizacji bardziej doświadczonemu koledze z  Bydgoszczy. Miejsce trzecie przypadło Przemysławowi Gómułce.

Ostatnią kategorią  turnieju okazała się  kategoria +95 kg mężczyzn, w której do rywalizacji zgłosiło się 10 zawodników. Tutaj najlepszym zawodnikiem okazał się doświadczony Patryk Szymaniak, który w walce finałowej nie dał żadnych szans objawieniu tych zawodów Marcinowi Dudkowi

Oczywiście jak na formę piknikową przystało zawody rozgrywane były w przyjacielskiej atmosferze, a walki turniejowe wzbudzały niejednokrotnie wielkie zainteresowanie wśród  zgromadzonej publiczności. Oczywiście adrenalina, towarzysząca zmaganiom głównym udzielała się obserwatorom walk, którzy niejednokrotnie próbowali swoich sił przy profesjonalnym stole.

Wyniki w dziale Zawody naszej strony (TUTAJ)