Polacy kolejne 2 medale na MŚ 2011 >>>

Polacy kolejne 2 medale na MŚ 2011 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Dziś drugi dzień rywalizacji XXXIII Mistrzostwa Świata w Armwrestlingu – Kazachstan 2011 i kolejny dwa medale dla Polski, i to nie byle jakie – 2 medale koloru srebrnego!!! ()

Drugi dzień rywalizacji Mistrzostw Świata – Kazachstan 2011 w mieście Alamaty to zmagania na rękę prawą juniorów, mastersów, grand i super grand mastersów oraz osób niepełnosprawnych. Po raz kolejny skromna Kadra Polski udowodniła, że stać ją na wiele. Dopiero drugi dzień mistrzostw, a już mamy kolejny dwa medale na koncie.

Igor Mazurenko oraz Janusz Piechowski z Gdyni wywalczyli swoje drugie medale Kazachstańskich Mistrzostw Świata. Igor stanął na drugim miejscu podium w kategorii masters +100kg (wczoraj złoto), natomiast Janusz w kategorii super grand masters 90kg (wczoraj brąz). Nasze gratulacje.

„W finale za przeciwnika miałem niemieckiego reprezentanta, ten sam, z którym wcześniej przegrałem w eliminacjach.

W finałowej walce chciałem trochę inaczej go podejść, ale niestety nie udało się. Był lepszy” - powiedział nam w rozmowie telefonicznej Igor Mazurenko, mówiąc dalej „Janusz Piechowski też pięknie dziś zawalczył. W finale przegrał z kilkukrotnym Mistrzem Świata. Razem z Januszem w Kazachstanie wywalczyliśmy 4 medale. Niech inni polscy zawodnicy wstydzą się tego, że stare dziadki sami muszą bronić barw narodowych”.

Jutro zmagania senior na rękę lewą, pojutrze na rękę prawą. Czekamy na starty naszych pozostałych dwóch reprezentantów : Mariusza Podgórskiego i Joanny Damińskiej. Z tego co wiemy Joanna na lewą ma 11 rywalek, a na prawą 14. Mariusz natomiast ma prawie dwa razy więcej przeciwników. Miejmy nadzieję, że zwiększą oni polską pule medalową z 4 do 8.