Polacy na 23. Seneckiej Ruce >>>

Polacy na 23. Seneckiej Ruce # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Nieoficjalnie trzecie miejsce w klasyfikacji drużynowej na 31 drużyn oraz 10 medali: 2 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe. Oto rezultat udziału Polaków w 23. Seneckiej Ruce. ()

Co ciekawe, w drużynówce mieliśmy tyle samo punktów, co Chorwacja, ale byliśmy od nich bogatsi o 1 medal.

Na szczególną uwagę zasługuje pojedynek Karola Myszkiewicza z Cvetanem Gashevskim. Karolowi brakowało dosłownie minimum, żeby pokonać tę bułgarską legendę armwrestlingu. Myszkiewicz zaatakował, prawie dobił Gashevskiego, zatrzymał jego kontratak po czym przegrał, jednak walkę tę można nazwać widowiskową.

Ciekawy pojedynek stoczyli Mariusz Grochowski z Michałem Węglickim. Walka Polaków była długa i dało się odczuć włożony w nią z obu stron wysiłek. Michał przegrał w finale.

Marcin Lachowicz do finału na prawą rękę doszedł bez porażki.

Ostatecznie nowo wybrany vice-prezydent FAP zajął drugie miejsce w kat. +95 kg. Frank Lamparelli okazał się silniejszy.

Z 13 polskich zawodników którzy walczyli na Seneckiej Ruce, medale zdobyli:

Wiesław Podgórski w kat. master 70 kg srebro zarówno na prawą, jak i lewą rękę.

W kat. senior 75 kg Rafał Woźny złoto na prawą i lewą rękę, a Karol Myszkiewicz w tej samek kategorii na lewą srebro, a na prawą brąz.

Mariusz Grochowski zdobył srebro w kat. senior 95 kg na lewą rękę. Za nim w tej samej kat. na lewą rękę znalazł się Michał Węglicki z brązowym medalem oraz ze srebrnym na prawą.

W kat senior +95 kg srebro na prawą rękę zdobył Marcin Lachowicz.

Łącznie w 23. Seneckiej Ruce wzięło udział 150 zawodników z 13 krajów. Najliczniejsza, zaraz po Słowakach była ekipa Węgier (27 zawodników), za nimi Polacy (13) i Chorwacja (12).

23. Senecka Ruka odbyła się w sobotę 2 kwietnia w Senec na Słowacji.