/ Kontakt /

POLAK 2 W USA >>>

POLAK 2 W USA # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

20 marca w Pensylwanii odbył się turniej armwrestlingowy 7th Annual PA Winter Blast Armwrestling Tournament. Jak się okazało zawody cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wystartowało 100 siłaczy, którzy rywalizowali w kategorii amatorów i zawodowców. Pojawili się zawodnicy głównie z USA, reprezentujący różne stany, choć było kilku reprezentantów innych krajów, Litwy, Brazylii i Polski. Zawodnicy rywalizowali w kategoriach: ręka prawa 70 kg, 80 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg i +110 kg, ręka lewa 80 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, +110 kg oraz OPEN kobiet- ręka prawa.

Na początek odbyły się 3 walki 5 rundowe Challenge Matches, wyniki:

Shawn Lattimer pokonał Chris Ratchford (ręka prawa)
Max Maxwell pokonał Steve Carbone (ręka prawa)
Mark Coviello pokonał Mike Berardine (ręka lewa)

Następnie rywalizowały kobiety i amatorzy. Kategorie OPEN kobiet zwyciężyła Danielle Winans pokonując w finale Sue Fisher. Miejsce 3 zajęła Lisa Sherer.

Wśród amatorów rozegrano 3 kategorie reki prawej 80 kg, 90 kg I +90 kg. Miły akcent- kategorie do 80 kg zwyciężył zawodnik z Litwy Darius Sypalis. Kolejne miejsca tej kategorii i pozostałe kategorie amatorskie przypadły zawodnikom amerykańskim.

Na koniec do boju przystąpili zawodowcy. I tutaj było wiele pięknych i długich pojedynków.

Oczywiście nie zabrakło akcentu europejskiego. W kategorii do 70 kg ręki prawej drugie miejsce wywalczył zawodnik z Polski – Dariusz Wiśniewski (zdjęcie u góry – po lewej). Natomiast w kategorii do 90 kg ręki lewej zwyciężył zawodnik z Litwy (na prawą był drugi). Pozostałe miejsca medalowe we wszystkich kategoriach wagowych przypadły zawodnikom amerykańskim. Najsilniejszym zawodnikiem ręki prawej okazał się Tim Bresnan, natomiast ręki lewej Shawn Lattimer: