POLAK 3 W FILADELFII >>>

POLAK 3 W FILADELFII  # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

9 stycznia 2010 roku w Valley Forge Convention Center, niedaleko Filadelfii odbyły się drugie zawody z cyklu Battle of the Titans. Tego samego dnia  i w tym samym miejscu odbywały się targi i pokazy MMA, kickboxingu, boksu, strongman i karate, nic więc dziwnego, ze na imprezie pojawiło sie bardzo dużo ludzi. W zawodach armwrestlingowych  wystartowało 49 zawodników, prawie wszyscy z USA, z wyjątkiem Ukrainki Nadiya Wiczynski, medalistki mistrzostw świata z roku 2008, Brazylijczyka Marcio Barbosa, mistrza świata oraz polskiego akcentu – Dariusza Wiśniewskiego z Suwałk (na zdjęciu po lewej w czarnej koszulce). Poniżej krótka relacja Darka:

Zawody odbywały się w otoczeniu pokazów innych dyscyplin sportowych, wiec nie można było się nudzić. Oprócz tego zmagania odbywały się w tle ciężarówki, co nawiązywało do znanego wszystkim armwrestlerom filmu Over The Top. W USA zawody mają nieco odmienny przebieg (tak było do tej pory na wszystkich zawodach, na których byłem), a mianowicie w eliminacjach walki odbywają się w ten sposób, że kolejno walczą zawodnicy z rożnych kategorii wagowych zarówno ręki lewej i prawej kobiet i mężczyzn, więc jest dużo czasu na odpoczynek przed kolejną walką. Zawody odbywały się z podziałem na amatorów i zawodowców, ale ten wątek pominę. Eliminacje rozpoczęły się o godzinie 13. Okazało się, ze w kategorii 70 kg jestem tylko ja! Tak wiec podwójne zwycięstwo i 2 puchary zdobyłem bez walki. Mimo, że wagowo odbiegam sporo to za namową organizatorów spróbowałem jednak swoje siły w kategorii do 80 kg.

Kategoria 80 kg okazała się bardzo mocno obsadzoną i pojawiło się wielu silnych zawodników. W rywalizacji zabrakło jednak Rona Klemby, który rok wcześniej wygrał kategorie lewej ręki oraz uplasował się na miejscu drugim na rękę prawą.

Pod nieobecność Rona zwycięzcą reki lewej został Devin Bair (z którym ostatecznie przegrałem w walce o wejście do finału, po wcześniej wygranych walkach eliminacyjnych), natomiast złoty medal ręki prawej obronił zeszłoroczny zwycięzca Anthony Snook.

Kategorię 90 kg zdominował Amerykanin Dustin Morgan wygrywając rywalizację na obie ręce, podobnie jak Marcio Barbosa, który pokazał klasę wygrywając bez większego wysiłku rękę prawa i lewą w kategorii do 110 kg.

Natomiast w kategorii 110+ z łatwością został pokonany na prawą rękę jeden z najsilniejszych ludzi na świecie w wyciskaniu na sztandze, ważący około 180 kg Shawn Lattimer  (chyba 410 kg wyciska), przez nie mniejszego zawodnika - Shawn Turnera. Jednak na lewą rękę Shawn Lattimer nie miał sobie równych i z łatwością wgrał.

W jedynej kategorii kobiet do 65 kg, Ukrainka Nadiya Wilczynski pokonała amerykańskie zawodniczki.

Tak jak bywa na zawodach w USA, wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z zawodów.