POLSKA 4 MEDALE NA ROCHEFORT 2010 >>>

POLSKA 4 MEDALE NA ROCHEFORT 2010 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

W dniach 23-24 lipiec 2010 w Belgii (23 lipca rywalizacja ręki lewej, 24 lipca ręki prawej) odbył się międzynarodowy turnieju - Rochefort 2010. Były to 19 z kolei międzynarodowe zmagania armwrestlingowe. Do startu zgłosili się zawodnicy z 13 państw świata: Francja, Szwajcaria, Szwecja, Holandia, Niemcy, Słowacja, Czechy, Anglia, Włochy, Hiszpania, Węgry, gospodarze Belgia oraz pięcioosobowa ekipa z Polski w składzie: Bartosz Jakubowski (Zloty Orzeł Choszczno), Wiesław Rzanny (Traktor Wolsztyn), Łukasz Obłuski (Złoty Tur Gdynia), Marcin Zbylut oraz ukraiński zawodnik reprezentujący nasz kraj Jurij Łubianki (zawodnicy Steelarm Wrocław). Poniżej krótka relacja jednego z uczestników – Bartosza Jakubowskiego z Choszczna:

Zacznijmy od rywalizacji ręki lewej. W kat. Senior 70kg na lewą rękę wystartował Jurij Łubiankin, który pomimo chęci walki nie zdołał wygrać ani jednego pojedynku.
W kat. Senior 85kg lewej ręki wystartowało aż czterech Polaków: Bartek, Wiesiu, Łukasz oraz Marcin. Była to najliczniej obsadzona kategoria podczas rywalizacji lewej ręki (wystartowało 27 zawodników). Marcin Zbylut oraz Łukasz Obłuski pomimo chęci zwycięstwa zajęli niestety odległe miejsca poza podium (Marcin nie wygrał żadnej walki, Łukasz tylko jedną). Znacznie lepiej bezpośrednia rywalizacja poszło mi i Wiesławowi Rzannemu. Ja ostatecznie zająłem miejsce 5, Wiesiu natomiast po świetnych walkach stanął na drugim stopniu podium.

Tego samego dnia została rozegrana kat. Open osób niepełnosprawnych ręki prawej, gdzie po zwycięstwie w półfinale z Mistrzem Węgier, a w finale z Mistrzem Francji zdobyłem złoto, stawiając na najwyższym stopniu podium. Pierwszy dzień zawodów dla biało – czerwonych przyniósł więc zloty i srebrny medal belgijskich zawodów.

Kolejny dzień to zmagania ręki prawej. W kat. Senior 70kg Jurij niestety nie poprawił swojego wyniku z dnia poprzedniego, ostatecznie plasując się daleko poza podium.
Za to w kat. 85 kg tym razem to Polacy przysłowiowo rozdawali karty. Pomimo, iż Marcin Zbylut w tej kategorii wagowej nie osiągnął za wiele, to za to Łukasz Obłuski i Wiesiu Rzanny po zaciętych walkach razem spotkali się w półfinale,. Tutaj lepszym okazał się zawodnik z Gdyni. Łukasz dodatkowo w finale dwukrotnie pokonał zawodnika z Francji i tym samym stanął na najwyższym stopniu podium. Kolejne dwa medale trafiły więc w ręce polskich zawodników (Łukasz Obłuski - złoto, Wiesław Rzanny - brąz).

Z Belgii do domu wróciliśmy z czterema medalami: 2 złote, 1 srebrny oraz 1 brązowy. Za rok jubileuszowe XX zawody w Rochforcie na które organizatorzy już nas zaprosili. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mogli również uczestniczyć i do domu wrócimy z większa pulą medalową.

Redakcja Armpowera gratuluje naszej kadrze tak udanych startów na belgijskim turnieju armwrestlingowym.