/ Kontakt /

POLSKA 6 MEDALI NA SŁOWACJI >>>

POLSKA 6 MEDALI NA SŁOWACJI # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Po raz 17 malownicze miasto Senec na Słowacji gościło europejskich armwrestlerów na międzynarodowym turnieju „Senec Hand 2010”, który odbył się 27 marca br. W zawodach wzięło udział 109 zawodników z 6 krajów Starego Kontynentu: Słowacji, Czech, Szwajcarii, Belgii, Węgier i Polski. 5 osobowa drużyna naszych rodaków w składzie: Marlena Wawrzyniak, Marta Opalińska, Mariusz Podgórski, Dominik Gliński, Artur Krok, wywalczyła 6 medali. Ale zacznijmy od początku.

O godz. 10 rywalizację na dwóch stołach rozpoczęli juniorzy. W jedynej rozgrywanej kategorii dziewcząt ( +55kg)  wystartowała Marta Opalińska z klubu Arm Fanatic Sport Grudziądz. Wywalczyła ona dwa złote medale, na lewą i prawą rękę. Po raz pierwszy tego dnia, jeszcze przed rozpoczęciem kategorii seniorskich, w Miejskim Domu Kultury w Senec rozbrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”.

Ok. 13 swoje walki rozpoczęli seniorzy. W kategorii do 65 kg wystartował Dominik Gliński z klubu Pyton Warszawa. Niestety, nie może on zaliczyć tego startu do udanych. Mimo walecznej postawy wygrał tylko jedną walkę na lewą rękę. Jednak, że był to pierwszy start tego zawodnika na turnieju międzynarodowym, gratulujemy debiutu. Do tego Dominik jest w trakcie przygotowań do Mistrzostw Polski, dlatego zawody te potraktował bardziej jako trening .Wierzymy, że zdobyte doświadczenie zaowocuje w przyszłości.

W kategorii do 70 kg Polskę reprezentował  również zawodnik z klubu Pyton Warszawa Mariusz Podgórski. Na lewą rękę Mariusz przeszedł eliminacje bez żadnej porażki, gdzie w finale spotkał się z bardzo dobrze dysponowanym zawodnikiem z Węgier Laszlo Kollarovicsem. Podobnie jak w eliminacjach po raz drugi w tym dniu znalazł sposób na pokonanie tego doświadczonego przeciwnika. Rywalizację prawej ręki rozpoczął nieco zaskakująco zasypiając na starcie i tym samym zaliczając pierwszą, ale i ostatnią porażkę tego dnia.

Mariusz w pięknym stylu dotarł do finału, gdzie tam już czekał na niego, po raz kolejny, Laszlo Kollarovics z Węgier, ale i on musiał tego dnia uznać wyższość swojego przeciwnika z Polski w obu starciach. Tym sposobem nasz zawodnik zdobył dwa złote medale i mogliśmy po raz kolejny słuchać hymnu Polski.

Swoją rywalizację rozpoczęły również seniorki. Najpierw została rozegrana kat. do 60 kg., w której wystąpiła nasza jedyna w ekipie juniorka - Marta Opalińska. Na lewą rękę Polka nawiązała niesamowitą walkę ze starszymi, bardziej doświadczonymi armwrestlerkami. Dzięki koncentracji i woli walki, wyciągając często rękę przeciwniczek spod samej poduszki bocznej, Marta wywalczyła 3 miejsce na podium. Niestety, na prawą rękę trochę zabrakło i polska juniorka musiała uznać wyższość rywalek.

W kolejnej kategorii kobiet (+60kg) do walki przy stole stanęła Marlena Wawrzyniak, która tego dnia startowała tylko na rękę prawą. Po zaskakującej, szybkiej porażce w pierwszej walce, Marlena, aż do finału, nie dała szans rywalkom. Najsilniejsza Polka na prawą rękę miała okazję stoczyć wiele walk, które w pięknym stylu rozstrzygała na swoją korzyść. Spotykając się z rywalką z pierwszej walki udowodniła, że jest lepsza. Przeciwniczka nie była wstanie nawet ruszyć jej ręki.  W finałowej walce spotkała się z Mistrzynią Świata Lucią Debnarovą. Zawodniczka ze Słowacji nie dała jednak szans Polce. Marlena musiała uznać wyższość bardziej doświadczonej  przeciwniczki.

W kategorii do 75 kg na prawą rękę rywalizował Artuk Krok z Zakopanego. Polak walczył dzielnie, stawiając duży opór swoim przeciwnikom. Mimo dobrej postawy Polakowi nie udało się zająć wysokiego miejsca.

Polska Kadra wywalczyła na 17 Seneckiej Ruce 6 medali, w tym 4 złote, srebro i brąz. Dziękujemy naszym rodakom za waleczne postawy i udział w tym wspaniałym turnieju, a medalistom składamy wielkie i szczere gratulacje!