POLSKA LIGA 2007 - FINAŁ KAT. LEKKICH ZAKOŃCZONY! >>>

POLSKA LIGA 2007  - FINAŁ KAT. LEKKICH ZAKOŃCZONY! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Ostatnia, trzecia kolejka "Polskiej Ligi Armwrestlingu - Proffesional Fit Max League 2007" zakończona. 03 lutego 2007 roku (sobota), ponownie w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni odbyła się finałowa rozgrywka kategorii lekkich: do 63 kg, do 70 kg, do 78 kg mężczyzn oraz do 60 kg kobiet. Przed nami (10 lutego 2007 roku) jeszcze tylko ostatnia, finałowa kolejka kategorii ciężkich: do 86 kg, do 95 kg oraz powyżej 95 kg mężczyzn.

Do startu jak zwykle stanęło ośmiu sportowców w każdej kategorii wagowej. Wszyscy byli zdeterminowani i chętni wygranej. Nic w tym dziwnego, gdyż stawka finałowa była wysoka: nagrody pieniężne (3 tys. zł miejsce 1, 2 tys. zł miejsce 2 i 1 tys. zł miejsce 3) oraz do miejsca piątego nagrody rzeczowe. Pogoń za miejscem medalowym, od samego początku bya więc widoczna.

W kategorii do 60 kg kobiet liczyły się tylko trzy osoby: Katarzyna Banach z Koszalina, Małgorzata Ostrowska z Strzegomia oraz Beata Stelmaszczuk z Lublina. W finałowej kolejce zdobyły taką ilość punktów, że w klasyfikacji generalnej uplasowały się kolejno: Banach na miejscu pierwszym, Ostrowska na drugim i Stelmaszczuk na trzecim.

W kategorii do 63 kg mężczyzn w klasyfikacji generalnej zwyciężył z góry obstawiany faworyt - Dawid Bartosiewicz z Choszczna. Miejsce drugie wywalczył Chrystian Rieger z Gdyni, a trzecie Dawid Groch z Niska. To właśnie ta trójka zawodników, zarówno w ostatniej, jak i w poprzednich kolejkach ligowych zdobyła wystarczającą ilość punktów, by znacznie wyprzedzić pozostałych rywali.

W kolejnej kategorii, kategorii do 70 kg mężczyzn wynik końcowy do końca był nieprzewidywalny.

Co do miejsca pierwszego absolutnie wszyscy byli pewni, że zwycięży Daniel Gajda z Gdyni. O pozostałe miejsca medalowe toczył się prawdziwy bój. Różnica punktowa pomiędzy drugim, trzecim i czwartym miejscem była tak mała, że walka o główne laury trwała do samego końca. W rezultacie jednak miejsce drugie wywalczył Piotr Kajstura z Cieszyna, który w klasyfikacji generalnej wyprzedził Tomasza Szewczyka z Tomaszowa Mazowieckiego zaledwie trzema punktami. Jednak największy dramat (dramat, chyba dla każdego sportowca) przeżył Dariusz Groch z Niska. Zajął on bowiem w klasyfikacji trzech kolejek miejsce czwarte, ze stratą jednego punktu do miejsca trzeciego.

W ostatniej tego dnia kategorii do 78 kg walka o miejsce pierwsze odbywała się do ostatniej chwili. Dwaj zawodnicy: Piotr Bartosiewicz z Choszczna oraz Zbigniew Chmielewski z Piaseczna do kolejki finałowej mieli tą samą ilość punktów. Według przepisów ligowych, zwycięstwo przypisywano Piotrkowi, który był dużo lżejszy od swojego przeciwnika. Finałowa kolejka rozstrzygnęła jednak spór o miejsce pierwsze. Zbigniew Chmielewski bowiem przegrał dwukrotnie (raz na lewą, raz na prawą rękę) z Piotrkiem, w rezultacie zajmując drugą lokatę w klasyfikacji generalnej (przypominam, że w poprzednich dwóch kolejkach obaj zawodnicy przegrywali po jednym pojedynku, na zmianę na lewą i prawą rękę). Mistrzem tej kategorii wśród polskich zawodowców został więc Piotr Bartosiewicz. Miejsce trzecie przypadło Maciejowi Stelmaszyk z Bydgoszczy.

Znamy więc już najlepszych z najlepszych polskich zawodowców kategorii lekkich. Teraz czekamy na wyniki kolejnych kategorii wagowych: do 86 kg, do 95 kg oraz +95 kg. Ale te poznamy już w finałowej kolejce 10 marca 2007 roku.