POLSKA LIGA - FINAŁ KAT DO 95 KG >>>

POLSKA LIGA - FINAŁ KAT DO 95 KG # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Przedostatnią kategorią ligową rozgrywaną 10 marca 2007 roku w gdyńskim Centrum Gemini, była kategoria do 95 kg. Tutaj bezapelacyjnie zwyciężył Lucjan Fudała z Jaworzna. Żaden z zawodników nawet nie był w stanie zagrozić jego lewej i prawej ręce, a co za tym idzie jego pozycji lidera. Nie zmieniła tego nawet dziesięcio punktowa kara w pierwszej kolejce oraz jedenasto punktowa kara w finałowej kolejce za nadwagę Był po prostu najlepszy i nie do pokonania. Lucjan Fudała został mistrzem wśród polskich zawodowców w kategorii do 95 kg roku 2007. Nasze gratulacje.

Co do miejsca pierwszego nie było wątpliwości, że zwycięży Lucjan, to do pozostałych miejsc nie wszystko było wiadome. W rezultacie zaraz po zawodniku z Jaworzna uplasował się Bartosz Raczyński z Choszczna, który zaliczył naprawdę rewelacyjny start w tej kategorii wagowej plasując się w klasyfikacji generalnej na pozycji wice lidera. Natomiast o miejsce trzecie do samego końca rywalizowało dwóch zawodników: Tomasz Sypniewski z Warszawy oraz Robert Leszko z Wałbrzycha.

W rezultacie lepszym okazał się Tomek Sypniewski. Zajął on bowiem w klasyfikacji trzech kolejek miejsce trzecie na podium. Widać było ciężką pracę treningową tego zawodnika oraz jego bezpośredniego trenera - Marcina Lachowicza. Co prawda, jego niektóre pojedynki nie należały do efektownych, ale cel ostateczny został osiągnięty.

Mniej szczęścia miał natomiast Robert Leszko. Ze stratą dziesięciu punktów do Tomka uplasował się na miejscu czwartym. Jest to wielki dramat, a zarazem niesamowity sukces tego zawodnika z klubu "Herakles Wałbrzych". Miejsce czwarte bowiem, jak na debiut tego zawodnika, jest moim zdaniem wielkim osiągnięciem. Musi on tylko mocniej popracować nad swoją ręką lewą, a przyszłoroczny sukces murowany.