POLSKA LIGA KAT. 78 KG - BUDZOWSKI POKONUJE CHMIELEWSKIEGO. >>>

POLSKA LIGA KAT. 78 KG - BUDZOWSKI POKONUJE CHMIELEWSKIEGO. # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Ostatnią kategorią wagowa „Ligi Zawodowej 2006" rozgrywaną w Gdyni (21 styczeń 2006) była kat. do 78 kg. Zarówno w zeszłorocznej, tak i tegorocznej lidze w tej kategorii wagowej faworyt był i jest tylko jeden - Zbigniew Chmielewski z Piaseczna. To właśnie on zwyciężył I edycję ligi zdobywając komplet punktów na rękę lewą i … Tu niespodzianka: przegrał jeden pojedynek z Rafałem Budzowskim z Lęborka na rękę prawą. Zwyciężył więc tylko i wyłącznie wagą startową. Zarówno Zbyszek, jak i Rafał w końcowej klasyfikacji zdobyli taką samą liczbę punktów - 233. Czyżby Zbyszek stracił formę? Wydaje mi się że nie, bo jak sam Zbyszek powiedział, a Rafał potwierdził: „kontuzja przyczepu Zbyszka Chmielewskiego uniemożliwiła mu 100% wydajności swojej ręki prawej". Jedno jednak jest pewne. To zawodnik z Lęborka okazał się „gwiazdą wieczoru" pokonując zawodnika klasy międzynarodowej - Zbigniewa Chmielewskiego.

Zapowiada się więc bardzo ciekawa rywalizacja w kolejnych dwóch edycjach „Professional FIT MAX League".

Warto tez tutaj wspomnieć o innych zawodnikach tej kategorii, takich jak Wiktor Zaklicki z Gdyni i Paweł Gomola z Wisły. Wiktor w 2005 roku „na noże" walczył z Rafałem Budzowskim o miejsce drugie w klasyfikacji ogólnej (w rezultacie zajął miejsce trzecie). Jednak w lidze w roku 2006 Rafał wyprzedza Wiktora o dobrych parę punktów. Zawodnik z Gdynii nie dał rady pokonać dwóch liderów tej kategorii: Zbyszka Chmielewskiego i Rafała Budzowskiego, zarówno na lewą, jak i na prawą rękę. W końcowej klasyfikacji miejsce trzecie jednak należało do niego (pkt. 194). Natomiast Paweł Gomola to debiutujący zawodnik z Wisły. I jak na debiutanta, jego start był bardzo udany. W klasyfikacji ogólnej zajął miejsce czwarte (pkt. 183) wyprzedzając takich zawodników jak: Tomasz Piotrowicz z Gdyni, czy Piotr Szczerba z Koniecpola. Gratulacje Paweł!