PROFESSIONAL FIMAX LEAGUE 2007 - I KOLEJKA >>>

PROFESSIONAL FIMAX LEAGUE 2007 - I KOLEJKA # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

W sobotę (27 stycznia 2007 roku) w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni odbyła się pierwsza z trzech kolejek Polskiej Ligi Armwrestlingu 2007 kategorii "lekkich", a dokładnie mówiąc mężczyzn do 63 kg, 70 kg, 78 kg oraz kobiet do 60 kg.

W każdej kategorii walczyło ośmiu armwrestlerów w systemie każdy z każdym na lewą i prawą rękę. Pierwszych pięciu armwrestlerów przechodzi do kolejnej kolejki zmagań. Tam walczyć będą o dalsze punkty i jak najlepsze miejsce w klasyfikacji ogólnej - no i oczywiście o nagrody rzeczowe oraz pieniężne.

Na początku zmagań trudno było wyłonić faworyta danej kategorii wagowej. Wszyscy sportowcy byli bardzo dobrze przygotowani. Jednak jak w każdym sporcie zwycięzca musi być tylko jeden. Było oczywiście kilka nieprzewidywalnych pojedynków oraz zaskakujących wyników w klasyfikacji ogólnej poszczególnej ręki. Zawodnikom, którym dobrze poszło na jedną rękę, na drugą okazało się, że zajęli odległe miejsca poza podium, lub przegrali o wiele więcej pojedynków niż na się spodziewali. Rywalizacja była więc zacięta i w większości przypadków, zarówno dla kibiców, jak i samych zawodników nieprzewidywalna. Ogólnie mówiąc emocjom nie było końca.

W kat. do 63 kg najlepszym okazał się Dawid Bartosiewicz z Choszczna (pkt. 227 - na lewą zajął miejsce 3, na prawą natomiast miejsce 1). W kat. do 70 kg bezkonkurencyjnym okazał się Daniel Gajda z Gdyni (pkt. 233 - zarówno na lewą, jak i na prawą wywalczył miejsce 1). Natomiast w kat. do 78 kg "łeb w łeb" szli dwaj zawodnicy: Piotr Bartosiewicz z Choszczna oraz Zbigniew Chmielewski z Piaseczna (w końcowej klasyfikacji obaj zdobyli pkt. 229 - Piotrek wygrał na lewą, natomiast Zbyszek na rękę prawą). Jednak przepisy w takim przypadku są jednoznaczne i w rezultacie wagą ciała wygrał Piotr Bartosiewicz (Piotrek wagę startową miał 73 kg, natomiast Zbyszek - 76,5 kg).

Wśród rywalizacji kobiet najlepszą, zarówno na lewą, jak i na prawą rękę okazała się Beata Stelmaszczuk (do niedawna Kutnik) z Lublina. Jednak dość spora nadwaga (tego dnia waga startowa Beaty to 65,65 kg) i idące za nią punkty karne uplasowały ja na miejscu 3. Zwyciężczynią została Katarzyna Banach z Koszalina.

Korzystając z okazji chciałbym podziękować wszystkim kibicom, startującym zawodnikom oraz sponsorom (Firmom: NDI, Corleonis, FITMAX) i patronom (Gemini, GOSiR, www.SFD.pl, miesięcznikowi SFD oraz telewizji ArmBetsTv) za sportowe emocje i wkład wniesiony w organizację tegorocznych zmagań polskiej ligi siłowania na ręce.

Już za tydzień (sobota, 03 lutego 2007 roku) kolejne zmagania siłaczy. Tym razem rywalizacja kategorii "ciężkich", czyli mężczyzn do 86 kg, 95 kg oraz powyżej 95 kg. Wszystkich miłośników i sympatyków tej dyscypliny sportu serdecznie zapraszamy do oglądania na żywo. Przypominamy: Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni - starty od godziny 11.00. Wstęp wolny.