Puchar Polski Pisz 2013 – klasyfikacja drużynowa >>>

Puchar Polski Pisz 2013 – klasyfikacja drużynowa # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Najlepszą drużyną w klasyfikacji ogólnej i juniorskiej został klub pod przewodnictwem Jarosława Zwolaka – UKS 16 Koszalin. Po raz pierwszy w historii startów mieliśmy miejsca Ex Aequo ()

Jesteśmy po XIV Pucharze Polski w Piszu. Znamy już najsilniejszych armwrestlerów roku 2013 oraz drużynowych zdobywców pucharowych. Najlepszą drużyną w klasyfikacji ogólnej i juniorskiej został klub pod przewodnictwem Jarosława Zwolaka – UKS 16 Koszalin.

Było to dla mnie wielkie, bardzo pozytywne zakończenie, że drużyna Jarka zdobyła główny puchar drużynowy podczas Pucharu Polski w Piszu - powiedział Paweł Podlewski, przedstawiciel FAP. - To, że koszaliński klub od lat jest najlepszy wśród juniorów jest wszystkim wiadome, ale to, że 16 Koszalin zdeklasuje rywali w Piszu nie było wcale tak oczywiste. Wychodzi na to, że ciężka praca Jarka włożona w treningi oraz w organizację wyjazdów kadry na tego typu zawody się opłaca. Postawa Koszalina powinna być przykładem dla wszystkich polskich klubów.

Nie ma co ukrywać, że ilość zawodników przywiezionych przez Jarosława Zwolaka pozwoliła Koszalinowi zawalczyć o jak najwyższe laury na podium drużynowym. Koszaliński trener od lat stawia przecież na trenowanie najmłodszych adeptów armwrestlingu, czyli juniorów.

Miejsce drugie przypadło drużynie Mariusza Grochowskiego – MCKiS Tytan Jaworzno, miejsce trzecie natomiast „Arm Fanatic Sport Grudziądz”.

Po raz pierwszy w historii startów na arenie krajowej mieliśmy drużynowe miejsca Ex Aequo. W klasyfikacji juniorów miejsce 2 wywalczyli „Niedźwiedzie z Orawy”, natomiast miejsce trzecie z tą samą ilością punktów oraz medali uplasowali się „UKS Wiking Nisko” oraz „UKS Złoty Orzeł Choszczno”. Sytuacja prawie niemożliwa, ale jak się okazuje – całkiem realna.