Puchar Prezesa Huty stalowa Wola >>>

Puchar Prezesa Huty stalowa Wola # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Jubileusz 75-cio lecia Huty Stalowa Wola nie obył się bez armwrestlingu. Dopisała pogoda oraz zawodnicy. ()

7533cd_img-4676.jpgPuchar Prezesa Huty Stalowa Wola w armwrestlingu został rozegrany w pięciu kategoriach pięknego niedzielnego popołudnie na terenie Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli dnia 5 maja 2013r.  Zarówno pogoda jak i frekwencja wśród zawodników wyjątkowo sprzyjała atrakcyjności imprezy rozegranej w  Jubileusz 75-cio lecia Huty Stalowa Wola.

W tym dniu po raz pierwszy w powiecie stalowowolskim została rozegrana tak duża impreza w siłowaniu na ręce, w której udział wzięło 40-tu zawodników. Organizatorami przedsięwzięcia była Huta Stalowa Wola wraz ze znanymi sportowcami z klubu Wiking z Niska na czele z Dariuszem i Dawidem Groch oraz Miejski Dom Kultury w Stalowej.

Zawody w siłowaniu na ręce rozpoczęto od rywalizacji mężczyzn w kat. do 80kg na rękę prawą. W tej wadze triumf odniósł Mateusz Wyrwa na co dzień trenujący w klubie armwrestlingowym w Nisku. Drugie miejsce przypadło mieszkańcowi Kielc Sebastianowi Kołomańskiemu natomiast trzecie miejsce spośród 16 uczestników tej kategorii wywalczył Grzegorz Cielepak także pochodzący z Niska.

Do kolejnej kategorii mężczyzn, ważących powyżej 80kg zgłosiło się dwunastu zawodników, W tej rywalizacji zwyciężył pochodzący z Mielca Adrian Witas, drugie miejsce na podium zajął zawodnik, który przybył z Rymanowa Krzysztof Mikoś, natomiast trzeci był mieszkaniec Stalowej Woli Daniel Słodkowski.

Następnie rozegrano rywalizację w kat. OPEN kobiet, w której najsilniejszą zawodniczką okazała się Roksana Mil, zawodniczka pochodząca z Niska zdobyła pierwsze miejsce wśród pań. Druga na podium stanęła Weronika Mścisz pochodząca ze Stalowej Woli a trzecia była Magdalena Jaskółka z Łubienka koło Krosna.

Na zakończenie imprezy rozegrane zostały jeszcze kategorie dla dzieci oraz kategoria OPEN mężczyzn oraz widowiskowe starcia mistrzów armwrestlingu z ochotnikami z publiczności.

W kategorii dzieci pierwsze miejsce wywalczył Mateusz Kruk, drugi był Maksimilian Małkiewicz a trzeci Marcin Kruk młodszy brat zwycięzcy.

Ostatnia rywalizacja została rozegrana pomiędzy Panami w kategorii bez limitów wagowych i tu ponownie zwycięzcą okazał się Mateusz Wyrwa z Niska, drugie miejsce przypadło Piotrowi Radzik z Krakowa a trzeci był Adrian Witas z Mielca.

Jak to zawsze bywa na takiego typu zawodach zawody przebiegały w milej atmosferze. Miejmy nadzieje, że w tym miejscu spotkamy się za rok.

Autor: Dawid Groch