R. Woźny najlepszy w Dzierżoniowie >>>

R. Woźny najlepszy w Dzierżoniowie  # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

24 września na stadionie OSiR-u  już po raz 3 odbyły się Mistrzostwa Dzierżoniowa w Armwrestlingu. Imprezę zorganizował  OSiR Dzierżoniów przy współpracy z UKS Black Skorpion Przyłęk, który do zawodów zgłosił najwięcej zawodników. Na liście startowej znaleźli się oczywiście również zawodnicy z innych klubów, takich jak: Tytan Jaworzno, Steelarm Wrocław, Herakles Wałbrzych, Ostry Strzegom oraz spora grupa zawodników niezrzeszonych.

Rywalizacja rozpoczęła się od kategorii open junior, gdzie spektakularne zwycięstwo odniósł zawodnik Tytana - Adrian Klapec, w finale pokonując Cypriana Załogę z Black Skorpion Przyłęk. Medal brązowy przypadł Dominikowi Badeckiemu także z Przyłęku.

20110927095939_2.jpgKategorię senior 75kg zdominowali reprezentanci UKS Black Skorpion Przyłęk, którzy zajęli całe podium. Świetną formą reprezentował 41letni Marian Janeczek, który po zaciętym pojedynku w finale pokonał Karola Bąbe. Miejsce trzecie tej kategorii przypadło juniorowi Cyprianowi Załodze.

Kategorię 85kg bez najmniejszego problemu wygrał Rafał Woźny z Heraklesa Wałbrzych, wygrywając w finale z Kamilem Zwardoniem z Black Skorpion. Ostatnie miejsce na podium zajął junior z Tytana Jaworzno - Adrian Klapec.

Następnie rozegrano kategorię dzieci, gdzie najlepszym okazał się mieszkaniec Dzierżoniowa Patryk Dresler. Miejsce drugie przypadło Kasjanowi Ferencowi z Black Skorpion Przyłęk, a miejsce trzecie zajęła Nikola Duź z Dzierżoniowa.

20110927095939_9.jpg Kategoria Open Kobiet wzbudziła duże zainteresowanie licznie zgromadzonej publiczności, która głośno dopingowała zawodniczki. W finale oglądaliśmy Małgorzatę Ostrowską z Ostry Strzegom, która pokonała Joannę Hrabia z Heraklesa Walbrzych.

Podium uzupełniła 14-letnia juniorka z Black Skorpion Przyłęk Magdalena Fil. Dla Małgosi było to już kolejne podium w kategorii seniorek.

Kategoria VIP padła łupem weterana z Black Skorpion Przyłęk Mariana Janeczka, który wcześniej wygrał kat. senior 75kg. Marian po bardzo zaciętej walce finałowej pokonał Radnego Powiatowego Wiesława Jabłońskiego z Kalinowic. Duże zainteresowanie wzbudził start trzeciego w tej kategorii Jakuba Szulca –Vice Ministra Zdrowia, który wyznając zasadę ,,sport to zdrowie” bez problemu wziął udział w tej rywalizacji. Choć Pan minister  bardzo dobrze radził sobie przy stole, to po rywalizacji zapowiedział start w przyszłorocznej edycji zawodów, do których zdąży się lepiej przygotować.

Niestety zbyt mała liczba zawodników w kat 95kg oraz +95kg (wymagane było 5 zawodników) nie pozwoliła na rozegranie tych wag. Dlatego organizatorzy przeszli do kategorii OPEN, czyli wyłonienie Najsilniejszego Dzierżoniowianin. Tutaj dominował po raz kolejny Rafał Woźny, któremu opór  postawił  tylko Tomasz  Pelczar z Black Skorpion Przyłęk (meijsce drugie na podium open). Ostatnie miejsce przypadło Łukaszowi Boguszowi z Black Skorpion Przyłęk.

W zawodach udział wzięło 46 zawodników z całej Polski. Najlepsi Otrzymali puchary, medale , suplementy diety ufundowane przez Arkadiusza Rogowskiego właściciela sklepu ,,Centrum Odżywek”w Dzierżoniowie oraz dyrekcję OSiR Dzierżoniów. Widzowie obejrzeli sporo zaciętych i wyrównanych pojedynków, co potwierdza fakt, że poziom armwrestlingu w naszym kraju jest coraz wyższy. Organizatorzy zapewnili, że za rok odbędzie się 4 edycja tej imprezy sportowej.

Wyniki w dziele ZAWODY (kalendarium & wyniki) naszej strony.