Rosyjski turniej Lotoshino 2012 >>>

Rosyjski turniej Lotoshino 2012 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Poziom zawodów na przestrzeni ośmiu lat stale rośnie: wzrasta liczba uczestników, zmienia się geografia zawodników, podnosi się poziom sportowy, rośnie pula nagród, poprawia się organizacja turnieju. ()

15-16 stycznia 2012 w podmoskiewskiej miejscowości Lotoshino odbył się po raz ósmy z rzędu turniej poświęcony pamięci Vitalya Sorokina. Pula nagród rośnie z każdym turniejem. W tym roku osiągnęła rekordową sumę 455 000 rubli (około 15 tys $), przy całkowitym koszcie organizacji wynoszącym 580 000 rubli (prawie 20 tys. $). Zawodnicy walczyli na lewą i prawa rękę w systemie dwuboju (suma lewej i prawej ręki).

W kategorii 60 kg pewnym zwycięzcą został Mistrz Świata juniorów w 2009 r. - MC Michaił Tovmasyan.

W kat. 70 kg odbyła się walka między MSMK Siergieyem Nikitchenko z Osetii, MS Dmitriyem Motorinem i medalistą Mistrzostw Świata i Europy - Vadimem Akbarovem, wspaniałe zwycięstwo odniósł Akbarov, reprezentujący Azerbejdżan.

W kat. 80 kg główny pojedynek odbył się między dwukrotnym Mistrzem Europy - MSMK Maximem Filipowem, a Mistrzem Europy i Świata - ZMS Timurem Mamedovem,. Na lewą rękę wygrywa Maxim, na prawą Timur. W rezultacie dwuboju wygrywa Maxim, który był lżejszy od swojego rywala.

W kat. 90 kg, w dwuboju MSMK Alexander Gusov przegrał z MSMK Romanem Filippovem.

W kat. 100 kg nieoczekiwanie zwycięzcą został Mistrz Europy z 2008 roku z Elektrostalu MS - Andrey Korolev, który pokonał MSMK Aleksandra Puzakova i MSMK Dzambolata Tsorieva.

W kat. 100 +kg wygrywa panujący Mistrz Świata, ZMS z Ukrainy - Sergey Tokarev.

Tradycyjnie w czasie turnieju odbyła się kategoria open na lewą i prawą rękę.

Na lewą rękę dość łatwo wygrał Ivan Matyushenko, który pokonał Romana Filippova i Dzambolata Tsorieva, a w finale ZMS Ukraińca Sergeya Tokareva.

Na prawa rękę zwycięstwem cieszył się Tokariev. Drugi był Aleksander Gusov! Jak widać, poziom zawodów na przestrzeni ośmiu lat stale rośnie: wzrasta liczba uczestników, zmienia się geografia zawodników, podnosi poziom sportowy, rośnie pula nagród, poprawia się organizacja turnieju. Organizator turnieju Victor Gromow oświadczył, że w przyszłym roku, pula nagród nie zmaleje!