S.GŁOWACKI - 6 MEDAL DLA POLSKI NA XXVIII MŚ >>>

S.GŁOWACKI - 6 MEDAL DLA POLSKI NA XXVIII MŚ # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał - 6 medali dla Polskiej Kadry na XXVIII Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu. Było to miłe zaskoczenie dla wszystkich miłośników tego sportu w naszym kraju. Co prawda w zeszłym roku na Mistrzostwach Świata w Japonii wywalczyliśmy cztery miejsca medalowe, ale za to tegoroczny wynik jest wręcz niesamowity. Jak zwykle dobrze spisali się polscy juniorzy, którzy ostatecznie, po startach na lewą i prawą rękę zdobyli 5 krążków rangi światowej. A wśród seniorów najlepiej spisał się Sławomir Głowacki z Inowrocławia, który ostatniego dnia mistrzostw, po walkach na prawą rękę dołożył do puli medalowej srebrny krążek - nasze gratulacje!

Całe mistrzostwa były rozgrywane na terenie Trafford Center w angielskim mieście Manchester. Przez cztery dni z rzędu (od 01 do 04 listopada 2006 roku) do startu zgłosiło się w sumie 550 zawodników (juniorów ponad 300, seniorów prawie 400) z 40 krajów. Rywalizacja jak zawsze była bardzo zacięta, a poziom przygotowania wszystkich zawodników bardzo wysoki. Pierwszego dnia mistrzostw, na rękę lewą walczyli juniorzy, mastersi, grand mastersi oraz osoby niepełnosprawne. Natomiast drugiego dnia mistrzostw, w tych samych kategoriach wiekowych na rękę prawą. Trzeci dzień mistrzostw to pojedynki seniorów na rękę lewą, a ostatniego, czwartego dnia -oglądaliśmy walki seniorów na rękę prawą.

Jak to zwykle bywa przy tego typu mistrzostwach kibiców było co niemiara, a każdy dzień mistrzostw był przez kilka godzin następnego dnia retransmitowany przez armwrestlingową telewizję internetową ArmBets.tv.

Na tegorocznych Mistrzostwach Świata w Anglii Polskę reprezentowała 19-sto osobowa Kadra Zawodników. Każdy z tych sportowców godnie reprezentował nasze barwy narodowe i w rezultacie miejsca medalowe udało wywalczyć się pięciu polskim armwrestlerom:

Sławomir Głowacki (Inowrocław) - 2 miejsce w kategorii +110kg na prawą rękę
Izabela Chudycka (Koszalin) - 3 miejsce w kategorii do 50kg junior lewa ręka
Izabela Chudycka (Koszalin) - 2 miejsce w kategorii do 50kg junior prawa ręka
Milena Snoch (Koszalin) - 3 miejsce w kategorii do 50kg junior prawa ręka
Aleksandra Lewandowska (Gdynia) - 2 miejsce w kategorii do 70kg junior lewa ręka
Dawid Groch (Nisko) - 2 miejsce w kategorii do 60kg junior prawa ręka

W naszej reprezentacji byli również zawodnicy, którym zabrakło niewiele do miejsca na podium:

Chrystian Rieger (Gdynia) - 4 miejsce junior lewa ręka 70kg
Małgorzata Ostrowska (Strzegom) - 4 miejsce junior lewa i prawa ręka 60kg
Walentyna Zaklicka (Gdynia) - 4 miejsce seniorki prawa ręka 55kg

Być może zabrakło im trochę szczęścia by na tegorocznych Mistrzostwach Świata wywalczyć ten jedyny w swoim rodzaju światowy krążek. No cóż. Wywalczyliśmy sporo. Być może w przyszłym roku wywalczymy jeszcze więcej. W naszej kadrze wciąż brakuje nam Mistrza Świata. Ale biorąc pod uwagę, że armwrestling w Polsce pojawił się dopiero sześciu lat temu, to i tak osiągnęliśmy wielki sukces. Z roku na rok zdobywamy coraz więcej miejsc medalowych. Wśród naszych zawodników znajdują się wice Mistrzowie Europy i Świata. Tak więc do tytułu Mistrza jest już bardzo blisko. Tego właśnie życzymy naszym polskim siłaczom na rękę.