SENEC HAND - DWA BRĄZY DLA POLAKÓW >>>

SENEC HAND - DWA BRĄZY DLA POLAKÓW # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Dnia 25.03.2006r. w małej miejscowości Senec na Słowacji po raz trzynasty odbył się międzynarodowy turniej „Senecka Ruka".

Na zaproszenie odpowiedziało około 10 państw w tym Polska. Nasz kraj reprezentowali: Chrystian Rieger oraz Daniel Gajda w kategorii do 70kg, Rafał Budzowski tylko na prawą rękę w kategorii do 78kg, Mariusz Grochowski do 86kg oraz Krystian Kruszyński (prawa ręka) i Lucjan Fudała w kategorii do 95kg.

Zawody rozpoczęły się od startów na lewą rękę. W kategorii do 70kg wystartowało aż 30 zawodników. Najlepiej w tej kategorii wypadł Chrystian Rieger, który miał bardzo zacięte walki i w konsekwencji zajął piąte miejsce przegrywając tylko z czechem - Vrtal Adam oraz z Laszlo Kollarovics z Węgier. Drugim zawodnikiem, który brał udział w tej kategorii był Daniel Gajda, który zajął dopiero 13 miejsce. Mariusz Grochowski uplasował się dopiero na 6 miejscu a Jego klubowy kolega- Lucjan Fudała zajął dalekie 9 miejsce.

Należy przyznać, że Lucjan na lewą rękę miał bardzo ciężkie walki, ponieważ była to ostatnia kategoria wagowa czyli powyżej 86 kg gdzie brało udział wielu zawodników, również znacznie cięższych od Lucjana.

Bez większych osiągnięć dla naszej ekipy na lewą rękę, po paru godzinach zmagań nadszedł czas na rękę prawą. No i tutaj zaczęły się małe niespodzianki w postaci 3 miejsca, które w swoich kategoriach wywalczyli Daniel Gajda oraz Krystian Kruszyński. Należy również przyznać że Krystian w półfinale spotkał się z kilkunastokrotnym mistrzem świata - Janem Germanusem z którym przegrał w kontrowersyjnych okolicznościach (Krystian wygrywał ten pojedynek, lecz dostał faul. W drugim starciu Jan popełnił faul, którego nie zauważyli sędziowie - wygrana Germanusa) Również bardzo duże szanse na miejsce medalowe miał Mariusz Grochowski, który uplasował się na miejscu 4. Rafał Budzowski zajął 7 miejsce na 22 zawodników a Lucjan Fudała miejsce 9.

Po wszystkich zmaganiach nastąpiła ceremonia nagrodzenia nie tylko zawodników ale i również przedstawicieli drużyn. Wyróżniono także skład sędziowski i osoby, które przyczyniły się w dużej mierze do organizacji tego wspaniałego turnieju.