SENIORZY PUCHARU POLSKI 2009 >>>

SENIORZY PUCHARU POLSKI 2009 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Oprócz takich polskich mistrzów armwrestlingowych „X Pucharu Polski FitMax Cup – Starogard Gdański, 27-28 listopad 2009” takich jak złoci medaliści kategorii open (Grzegorz Nowak, Dariusz Muszczak, Marlena Wawrzyniak i Małgorzata Ostrowska) warto wspomnieć również o startach innych, polskich zawodników. Zacznijmy może więc od pozostałych uczestników kategorii open.

Bardzo dobrze wystartował Piotr Bartosiewicz, który do rodzinnego miasta – Choszczna wrócił z 3 medalami (złoto na lewą i prawą w kat. do 86 kg oraz srebro na lewą w kat. open).

Z dobrej strony pokazał się Radosław Staroń z Ostródy. Co prawda w rywalizacji ręki prawej nie zdobył miejsca medalowego (4 miejsce w kat. do 78 kg), ale za to na rękę lewą w kat. do 78 kg uplasował się na miejscu drugim. Do puli swoich sukcesów dużo lżejszy Radek może jeszcze śmiało dorzucić dobre, czwarte miejsce w kategorii open ręki lewej.

Warto jeszcze wspomnieć o medalistach, a szczególnie tych złotych w kategoriach seniorskich. Dobry start zaliczył Rafał Fiołek z Żar (miejsc 1 na lewą i ciut gorzej, bo miejsce 5 na prawą) w kategorii do 63 kg.

Nie gorzej poszło dobrze przygotowanemu Mariuszowi Podgórskiemu z Warszawy (miejsce 1 na lewa i prawą) w kat. do 70kg. Jak na dłoni widać znaczną poprawę siły i techniki u tego zawodnika.

Do odkrycia roku można zaliczyć start praktycznie debiutanta z Wałbrzych – Rafała Woźniego, który pokonując często takich doświadczonych zawodników jak Dawid Bartosiewicz, Radosław Staroń, Dariusz Groch, Artur Olbryś, Natan Kajdas i innych wywalczył sobie dwa pucharowe medale (złoto na lewą i srebro na prawa) w kategorii do 78kg. Faworyt tej kategorii – Dawid Bartosiewicz z Choszczna swoją rywalizację zakończył na miejscu 3 ręki lewej i 1 ręki prawej.

W kategorii do 86 kg oprócz Piotra Bartosiewicza (złoto lewa i prawa) bardzo dobrze wystartował Tomasz Szewczyk (srebro na lewą i prawa rękę), fighter z Choszczna – Bartosz Jakubowski (brąz na lewą) oraz Paweł Gomola z Jaworzna (brąz na prawą).

W kategorii do 95 kg oprócz wspominanego już Dariusza Muszczaka (złoto lewa i srebro prawa) wyróżnili się Marcin Lachowicz z Piaseczna (srebro na lewą i złoto na prawą), Zawada Marcin (brąz na lewą) oraz Łukasz Obłuski (brąz na prawą).

W kategorii +95 kg na krajową arenę powrócił Artur Głowiński, który w końcowej klasyfikacji uplasował się na miejscu 3 zarówno na lewą, jak i prawą rękę. W tej samej kategorii Głowacki Sławomir z Inowrocławia wywalczył miejsce 2 na lewą oraz nieoczekiwanie miejsce poza podium (miejsce 4) na prawą. Jak na tegorocznego, brązowego medalistę Mistrzostw Świata wydaje mi się, że to chyba za mało. Oj Sławek bierz się za treningi! Oczywiście faworyt tej kategorii – Grzegorz Nowak z Gdyni bez problemu wywalczył dwa złote medale.

Wśród rywalizacji Pań – seniorek na sowa uznania zasługuje coraz lepsza juniorka – Marta Opalińska z Grudziądza, która w rywalizacji ręki lewej i prawej kategorii do 54 kg z lekkością wywalczyła dwa złote medale.

Bardzo dobrze wystartowała Bożena Cichopek z Jaworzna, która zarówno na lewa, jak i prawa rękę w kat. do 60 kg wywalczył medal koloru złotego. Medal takiego samego koloru Bożena wywalczyła jeszcze w kategorii masters open na rękę lewą (srebro na prawą).

W ciut cięższej kategorii kobiet – powyżej 60 kg na złoty medal ręki lewej zasłużyła, a nawet wywalczyła sobie Małgorzata Ostrowska z Strzegomia (brąz na prawą), natomaist na złoto ręki prawej Marlena Wawrzyniak z Grudziądza (na lewa nie startowała). Podwójną srebrną medalistką tej kategorii została Aleksandra Lewandowska z Gdyni.

Tegoroczny Puchar Polski pokazał nam, że nie koniecznie można obstawić faworytów poszczególnych kategorii wagowych. Zmiany, jakie obserwujemy na końcowym podium zaskakują wszystkich. Ale to dobrze. Przecież w siłowaniu na ręce, jak i w innych dyscyplinach sportu chodzi właśnie o dobre przygotowanie do zawodów. Im lepsze przygotowanie, tym lepsze miejsce medalowe. A ci, co wystartowali gorzej niech wyciągną wnioski i zabiorą się do roboty, tak, jak to robią inni zawodnicy.