Siedem medali dla Polski! >>>

Siedem medali dla Polski! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Pierwszy dzień gdańskich mistrzostw Europy przyniósł gospodarzom siedem medali. ()

Pierwszy dzień gdańskich mistrzostw Europy przyniósł gospodarzom siedem medali. Na najwyższym stopniu podium stanął Janusz Piechowski (grand masters -90 kg). Janusz musiał pokonać (i pokonał) dwóch rywali w swojej kategorii wagowej.

Dwa srebrne krążki zdobyły dla Polski dwie panie: Kornelia Maśnik i Natalia Kwiatkowska. Natalia startowała w juniorkach -55 kg. Dostać się na drugi stopień podium nie było łatwo. W tej wadze wystąpiło aż dziesięć zawodniczek.

Szkoda, że „tylko” srebro? Nie! Ogromna radość i wielkie brawa dla tej młodziutkiej zawodniczki z UKS-16.

Trzy kolejne srebrne medale wywalczyli nasi panowie (nieco i trochę starsi). Konstanty Królik, Wiesław Podgórski i Igor Mazurenko.

Igor Mazurenko musiał przebić się w stawce dziesięciu przeciwników, pierwsze miejsce w jego kategorii zajął bardzo mocny Włoch Davide Cappa.

Brąz dla Polski w pierwszym dniu zawodów zdobyła Sonia Turzyniecka w kategorii niepełnosprawnych -70 kg.

O krok od podium, na czwartym miejscu znaleźli się pierwszego dnia: Jadwiga Lewandowska, Bożena Cichopek i Andrzej Głąbała.