TRAKERZY ZNÓW W AKCJI >>>

TRAKERZY ZNÓW W AKCJI # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Podczas „13 zlotu trakerów w Krakowie" dnia 11 czerwca 2006, jak co roku organizowanego przez Miesięcznik transportu drogowego i spedycji TRAKER odbyły się po raz czwarty z rzędu - Mistrzostwa Trakerów w siłowaniu na ręce. W tym roku do rywalizacji stanęła silna grupa kierowców - trakerków. Oczywiście wszyscy walczyli ze sobą by wyłonić najsilniejszego trakera (kę) roku 2006.

Turniej rozpoczął się o godz. 14.30 i do pierwszej rywalizacji stanęli mężczyźni, w którym to najsilniejszym okazał się Mirosław Satława z Jaworzna. Mirek przeszedł przez eliminacje bez większego problemu. Finał oczywiście tez należał do tego zawodnika. Zresztą nie ma co się dziwić. Mirek przecież, to doświadczony zawodnik z areny polskiego armwrestlingu (a zarazem kierowca ciężarówek). Na miejscu drugim uplasował się Łukasz Zelek, również reprezentant Jaworzna.

Tytuł wice mistrza nie przyszedł Łukaszowi jednak tak łatwo. Stoczył bardzo zacięte walki eliminacyjne z o wiele cięższymi przeciwnikami. Miejsce trzecie należało do Piotra Bondyra.

Wśród kobiet najsilniejszą okazała się Małgorzata Niklas z Krakowa, na drugi miejscu stanęła Elżbieta Ryba z Poznania a miejsce trzecie zajęła Anna Literin z Krakowa. Korzystając z okazji muszę tutaj pochwalić sportowa postawę Anny, która pomimo swojej drobnej postury stawiała bardzo zacięty opór zawodniczkom o wiele cięższym od siebie.

Do zwycięzców powędrowały piękne puchary ufundowane przez firmę DAF oraz nagrody rzeczowe innych sponsorów.

Całość zawodów zakończyła się wieczorem w miłej atmosferze przy koncertach muzyki country oraz występach grupy tanecznej „Sexy Texas".

Kolejny zlot oraz turniej kierowców ciężarówek w armwrestlingu już wkrótce - 16 lipca, Poznań.