Turniej „Anas” – widowiskowa rywalizacja w kobiecej kategorii OPEN >>>

Turniej „Anas” – widowiskowa rywalizacja w kobiecej kategorii OPEN # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Wśród uczestników znalazło się 4 zasłużonych mistrzów sportu, 3 mistrzów sportu międzynarodowej kategorii i wielu, wielu mistrzów, zdobywców nagród na mistrzostwach i pucharach świata oraz Europy. ()

28-30 marca w Czystopolu – mieście położonym nad malowniczym ujściem Kamy w Tatarstanie w Federacji Rosyjskiej, rozegrany został Ogólnorosyjski Turniej w Siłowaniu na Rękę „Anas”. Przyjechali na niego sportowcy z 23 różnych zakątków Rosji. Swoim udziałem turniej uświetnił także legendarny zawodnik z Ukrainy, Andrey Pushkar. Można więc powiedzieć, że był to turniej międzynarodowy!

Wśród uczestników znalazło się 4 zasłużonych mistrzów sportu, 3 mistrzów sportu międzynarodowej kategorii i wielu, wielu mistrzów, zdobywców nagród na mistrzostwach i pucharach świata oraz Europy. Poziom turnieju mówi sam za siebie. Rywalizacja odbywała się w kategoriach wagowych mężczyzn: 60,75, 90 i 110 kg oraz w kategorii open. Kobiety walczyły tylko w kategorii open. Jednocześnie rywalizowali ze sobą juniorzy w następujących kategoriach wagowych: dziewczętado 60 kg i powyżej 60 kg, chłopcy65, 75 i powyżej 75 kg.

Dodatkową atrakcją turnieju była rywalizacja wśród młodzieży i dorosłych w armliftingu. Widownia czystopolskiego pałacu kultury, z 500 miejscami siedzącymi była wypełniona po brzegi. Miłośnicy sportu tłoczyli się w hallu i wejściach na salę. Wszyscy chcieli oglądać znamienitych gości i nie mniej znakomitych krajan. „Znakomitych”, ponieważ na mistrzostwach Europy i świata zdobyli oni dotąd aż 62 medale. Czystopolanie nie mogli zawieść nadziei swoich kibiców. Najpierw dziewczęta: Elena Korolewa, Adela Fazdalowa i Wioletta Muftahutdinowa zajęły wszystkie miejsca na podium w kategorii do 60 kg. To samo zrobiły w kategorii powyżej 60 kg Wiktoria Woronina, Iliuza Gatiatullina i Ksenia Zoriankina. Wśród zawodników do 21 roku w kategorii 75 kg pierwsze miejsce zajął gość z Dagestanu, Mahometvilli Khalikow, drugie – medalista ostatnich mistrzostw Europy i świata, mieszkaniec Czystopola, Salawat Kadyrow. Na trzecim miejscu podium stanął Artur Makarow z Kazania.

Najbardziej interesujące i widowiskowe były zmagania w kategorii OPEN kobiet. Dramaturgia walk wiązała się z tym, że na niedawnych Mistrzostwach Rosji zawodniczka z Czystopola, Wiktoria Woronina odpadła z rywalizacji ze względów zdrowotnych. Stało się to po tym, jak wygrała pojedynek z wielokrotna mistrzynią Rosji, Europy i świata, zasłużoną mistrzynią sportu, Aliną Samotoj. Tym razem, w obecności przedstawiciela Rosyjskiej Federacji Armwrestlingu, Pietrowa Andreja Michajłowicza i licznej widowni miało się rozstrzygnąć, kto jest kim. Wiktoria nie zawiodła nadziei swoich kibiców i pokonała swoją utytułowaną rywalkę, zarówno w boju na lewą, jak i prawą rękę. Została absolutną zwyciężczynią Ogólnorosyjskiego Turnieju w Siłowaniu na Rękę o Nagrodę Meczetu „Anas”. Drugie miejsce zajęła mistrzyni sportu klasy międzynarodowej, Ewgenia Fomina z Kazania. Trzecie miejsce przypadło Alinie Samotoj z Moskwy.