UDANE DEBIUTY W Â?ODZI >>>

UDANE DEBIUTY W Â?ODZI # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

16 paÂ?dziernika w Hipermarkecie M1 w Â?odzi rozegrano I Mistrzostwa Polski Amator??ww SiÂ?owaniu na praw? r??k?? W zwodach wystartowaÂ?o ponad siedemdziesi??ciu zawodnik??w. Organizatorem imprezy byli operatywni dziennikarze Radio Classic oraz Agencja A.P.P.A.

Rozpocz??li?my od najliczniej obsadzonej kategorii do 78kg. Zwyci??Â?yÂ? Oleksandr Skoblenko z Krakowa. TuÂ? za nim uplasowaÂ?a si?? reprezentacja Tomaszowa Mazowieckiego; Arkadiusz Osenka wywalczyÂ? drugie miejsce, Piotr Balcerek trzecie, a Kamil KapaÂ?a czwarte.

Nast??pnie rozegrali?my 63kg, tu pierwsze miejsce zdobyÂ? Mateusz Kwiatkowski z WisÂ?y. Mateusz szedÂ? jak burza, bez problemu wygrywaj?c wszystkie pojedynki z rz??du. Srebro w tej kategorii wywalczyÂ? Mateusz Guczalski z Jaworzna, a br?z MichaÂ? Barylski z Ozorkowa.

Wszystkie kategorie przeplatane byÂ?y walkami w kategorii chÂ?opc??w. Mali armwrestlerzy znacznie r??Â?nili si?? wzrostem i w zwi?zku z tym walczyli maÂ?ym stole dla dzieci lub na duÂ?ym stole z pomoc? specjalnych podest??w.

Najsilniejszym chÂ?opcem okazaÂ? si?? Piotr Pierzy??ski (Rzg??w), tuÂ? za nim uplasowaÂ? si?? syn znanego armwrestlera -Â?ukasz GÂ?owacki ( InowrocÂ?aw) . Trzecie miejsce wywalczyÂ? Dominik Andrzejewski z Â?odzi.

W najci??Â?szych kategoriach ( 90kg, +95kg) na podium pojawili si?? reprezentanci gospodarzy. Jacek Kwiatkowski zdobyÂ? zÂ?oto w +95kg, a Adam Â?uchowski br?z w 90kg. PozostaÂ?e medale rozdzielili mi??dzy siebie mieszka??cy Ozorkowa i Jaworzna. W 95kg zÂ?oto pow??drowaÂ?o do Â?ukasza Tybulskiego z Ozorkowa, a srebro do Lucjana FudaÂ?y z Jaworzna. W najci??Â?szej kategorii Maciej Budych zdobyÂ? srebro dla Choszczna a Sebastian Marczak br?z dla Ozorkowa.

Uroku caÂ?ym mistrzostwom dodaÂ?a kategoria open kobiet. Sze??? pa?? zaci??cie walczyÂ?o o ufundowany przez sponsor??w telefon kom??rkowy. W rezultacie wÂ?a?cicielk? telefonu oraz tytuÂ?u najsilniejszej Polski w?r??d amatorek zostaÂ?a Ilona Wo?to z Â?odzi. Drugie miejsce wywalczyÂ?a Agnieszka Czerwonka z Nidzicy, a trzecie Brygida Tatrocka z Â?odzi.