Language
/ Kontakt /

V GIMNAZJALNE ZAWODY W ARMWRESTLINGU >>>

V GIMNAZJALNE ZAWODY W ARMWRESTLINGU # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Były to już piąte zawody w lubelskim gimnazjum i rekordowa frekwencja uczestników w historii tej szkoły. ()

13 maja 2014 roku zorganizowano na ternie Gimnazjum nr 2 w Lublinie już po raz piąty między gimnazjalne zawody w siłowaniu na ręce (V GIMNAZJALNE ZAWODY W ARMWRESTLINGU). Jednak zanotowano po raz pierwszy tak wysoką frekwencję – ponad 60 uczestników z pięciu szkół: Gimnazjum nr 2, Gimnazjum nr 5, Gimnazjum nr 6, Gimnazjum nr 16 oraz Publicznego Gimnazjum w Trawnikach. Warto podkreślić, że przykładowo w kategorii OPEN dziewcząt na prawą rękę rywalizowało…19 uczennic! Ograniczenia czasowe spowodowały, ze kategorie OPEN chłopców zredukowano do max 3 wydelegowanych uczniów przez kapitanów poszczególnych drużyn.
W roli sędziów wystąpili: Grzegorz Łasocha – nauczyciel w Gimnazjum nr 2 oraz Dawid Capała – srebrny i złoty medalista ostatnich Mistrzostw Polski.

Rywalizowano w dziewięciu kategoriach:
chłopcy – prawa ręka: 57 kg, 68kg, +68 kg, OPEN
chłopcy – lewa ręka: OPEN
dziewczęta – prawa ręka: 55 kg, OPEN
dziewczęta – lewa ręka: 55 kg, OPEN

W kategorii 55 kg prawej ręki (7 zawodniczek) z dużą przewagą siłową triumfowała Marlena Gryka (Gimnazjum nr 2) przed szkolną koleżanką: Natalią Terebieniec i Pauliną Wójtowicz (Gimnazjum nr 5).

W kategorii 55 kg ręki lewej kolejność dwóch pierwszych miejsc była analogiczna jak poprzednio, z tym, że na miejscu trzecim uplasowała się Klaudia Kurek – również uczennica Gimnazjum nr 2.

W kategorii 57 kg (8 zawodników) zwyciężył Mateusz Wójcik (Gimnazjum w Trawnikach). Miejsce drugie przypadło Szymonowi Szczepankowi z Gimnazjum nr 2, a trzecie Mateuszowi Pałce (Gimnazjum nr 2).

Następnie walczono w kategorii do 68 kg, w której wystartowało 17 uczniów. Zwyciężył w niej utalentowany zawodnik Gimnazjum nr 6 – Adrian Skrobas, wyprzedzając Adriana Olszaka i Huberta Szweda (Obaj Gimnazjum nr 2).

W kategorii +68kg (11 zawodników) bezapelacyjne zwycięstwo odniósł Radosław Łaziuk (Gimnazjum nr 5). Srebrny medal przypadł Przemysławowi Kordydze (Gimnazjum nr 2, a brązowy – Kamilowi Wieradzkiemu – również Gimnazjum nr 2.

Przyszedł czas na kategorie OPEN – najpierw lewej ręki dziewcząt, w której chęć startu zgłosiło 16 dziewcząt. Miejsce pierwsze i drugie bez niespodzianki zajęły odpowiednio Edyta Modrzewska i Dominika Brylant (obie z Gimnazjum nr 2), natomiast po bardzo zaciętych bojach o trzecią lokatę najlepszą okazała się Sandra Rosuljas (z Gimnazjum nr 5). Ponieważ kategorie OPEN dziewcząt były licznie obsadzone, a dwie pierwsze zawodniczki mają już doświadczenie w siłowaniu na ręce wyniesione z aren ogólnopolskich, to warto odnotować dodatkowo, że miejsce czwarte przypadło Annie Kurkiewicz (Gimnazjum nr 5), a piąte – Aleksandrze Wojtal z Gimnazjum w Trawnikach.

W kategorii OPEN prawej ręki (19) pierwsze i drugie miejsce podobnie zajęły Edyta i Dominika. Trzecią i czwartą lokatę zajęły: Kinga Rawska oraz Kamila Figura (obie z Gimnazjum w Trawnikach).

Na zakończenie rozegrano kategorie OPEN chłopców:

Na lewą rękę (8 zawodników) triumfował Radosław Łaziuk (Gimnazjum nr 5) przed Przemysławem Kordygą (Gimnazjum nr 2) oraz Radosławem Sarachinem (Gimnazjum nr 2).

W kategorii prawej ręki po raz trzeci na tych zawodach złoty krążek zdobył najsilniejszy uczestnik imprezy - Radosław Łaziuk, wyprzedzając Przemysława Kordygę oraz Kamila Wieradzkiego (obaj z Gimnazjum nr 2).

Wyniki klasyfikacji generalnej:
1. Gimnazjum nr 2 – 163 pkt.
2. Gimnazjum nr 5 – 69 pkt.
3. Gimnazjum Publiczne w Trawnikach – 41 pkt.
4. Gimnazjum nr 6
5. Gimnazjum nr 16

Po zakończeniu rywalizacji nastąpiła ceremonia wręczenia medali i dyplomów. Gimnazja, które zajęły miejsca 1 – 3 otrzymały z rąk p. Dyrektor Gimnazjum nr 2 – Anny Rodak okazałe puchary.
Odżywki węglowodanowo – białkowe oraz karnety miesięczne na siłownię dla najlepszych ufundował klub K.S. PACO, z którym Gimnazjum nr 2 współpracuje od momentu utworzenia w nim sekcji Armwrestlingu.