Language
/ Kontakt /

V MISTRZOSTWA POMORZA - ROZEGRANE >>>

V MISTRZOSTWA POMORZA - ROZEGRANE # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Klub Muzyczny Ellipse w Centrum Rozrywki Gemini w Gdyni. To właśnie tu 03 czerwca 2006 roku od godziny 12 odbyła się rywalizacja piątych z kolei „Mistrzostw Województwa Pomorskiego". Do startu stanęło prawie 60 zawodników, głównie z terenu pomorskiego. Oczywiście nie zabrakło też zawodników z innych regionów Polski, którzy przyjechali tu, do Gdyni, by śmiało rywalizować z pomorskimi armwrestlerami. A rywalizacja (uwierzcie mi na słowo) była nad wyraz zacięta.

Zgodnie z regulaminem zawodów rywalizację zaczęli juniorzy. Wśród kobiet - juniorek najlepszymi okazały się: Magdalena Gutteter z UKS Złoty Tur Gdynia (kat. do 54 kg), a w kat. +54 kg, po ciężkiej finałowej walce z swoją klubowa koleżanką Karoliną Szafran, - Aleksandra Zwolak z UKS 16 Koszalin. Natomiast wśród męskiej części juniorów złote medale wywalczyli zawodnicy Złotego Tura Gdynia: Michał Gadziałowski (kat. do 63kg), Piotr Powichrowki (kat. do 70 kg), Michał Kapłan (kat. do 78 kg) oraz Grzegorz Nowak (kat. +78 kg).

Jak na Mistrzostwa Pomorza przystało przodowali gospodarze zawodów.

Wśród seniorów miejsca na podium zajęli z góry obstawiani faworyci: w kat. 63 kg - Jakub Kapłan z Gdyni (podwójny finał z klubowym kolegą - Michałem Gadziałowskim), w kat. do 70 kg Konrad Krawczuk również z Gdyni (tu znów byliśmy świadkami zaciętego, podwójnego finału z Marcinem Krzyżaniakiem, który notabene w eliminacjach bez problemu poradził sobie z Konradem), w kat. do 78 kg bez żadnego problemu złoto wywalczył Piotr Bartosiewicz z Choszczna, w kat. do 86 kg bardzo dobrze przygotowany był Emil Wojtyra z Węgrowa, natomiast w kat. do 95 kg Lucjan Fudała z Jaworzna. W najcięższej kategorii - powyżej 95 kg złoto wywalczył Stanisław Kwidzyński z Pruszcza Gdańskiego (w eliminacjach Stasiu miał tylko mały problem z Marcinem Formelą z Kartuz).

W kategorii Open kobiet zwyciężczynią została Walentyna Zaklicka z Gdyni, natomiast wśród mężczyzn - Lucjan Fudała z Jaworzna.

Gratulujemy wszystkim medalistą udanego startu, a pozostałym zawodnikom oraz kibicom dziękujemy za udział w „V Mistrzostwach Pomorza w Siłowaniu na Ręce".