Vendetta w Opolu – Wyniki >>>

Vendetta w Opolu – Wyniki # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Krótko przed godziną 18.00 pojawili się zawodnicy. Przed walkami zdecydowaliśmy, że przerwy pomiędzy pojedynkami wyniosą około dwóch minut, a przerwa pomiędzy walkami na prawą i lewą rękę potrwa około 15 minut. ()

Robert Brzezina – Patryk Bugaj

(TitanArm Opole) (v-ce Mistrz Polski Amatorów 2011)

Zaczęliśmy od ręki prawej..

Przy ustawieniach nie było większych problemów, i po pierwszym „Ready Go” zobaczyłem jak ręka Roberta jest dobita do poduszki. Cała runda trwała około 1.5 sekundy. Czyżby źle dobrani przeciwnicy? Panowie znają się od jakiegoś czasu i ich walki były wyrównane … (dwa miesiące temu)

Dwie minuty przerwy , „Ready Go” i powtórka z rozrywki.. Ręka Roberta dobita do poduszki bocznej stołu. Absolutnie żadnej koncepcji wyjścia na górę przez zawodnika z Opola oraz nawiązania walki z dużo silniejszym v-ce Mistrzem Polski amatorów z 2011 r.

Kolejne cztery pojedynki do jednej bramki i w zasadzie kopie poprzednich rund. 6-0 dla Patryka.

Znając Roberta i trenując go wiedziałem, że po zwinięciu w hak przez Patryka nie nawiąże z nim walki i tak też się stało. Prawy nadgarstek Bugaja jak zamurowany pod ataki na górę ambitnego Opolanina.

Piętnaście minut przerwy i zaczynamy …

Ręka lewa, w tle słychać Iron Maiden „Be quick or be dead”

Łokcie na stół, minuta ustawień „Ready Go!” - błyskawiczne wyjście na górę Roberta i Patryk musiał uznać wyższość reprezentanta „TitanArm” …

Chwila przerwy, runda druga. Ustawienia, długie przedramię Roberta i sporo krótsze Patryka powodują chwilowe problemy przy złapaniu „centrum stołu” , „Ready Go” ponowny atak na górę przez Roberta, szybka defensywa Patryka i mamy faul łokcia v-ce Mistrza Polski amatorów.

Wznowienie walki i błyskawicznym atakiem Bugaj posyła rękę Brzeziny na poduszkę boczną stołu.

W kolejnych czterech pojedynkach Robert nie dał zaskoczyć się już na starcie, choć kilkakrotnie Patryk startował szybciej, to mimo tego nie mógł zwinąć w hak nadgarstka Roberta, który to skutecznie narzucał swój styl walki. Rezultat końcowy 5-1 dla Roberta Brzeziny.

Po walce Robert Brzezina zapowiedział swój udział w „Debiutach” w tym roku już jako Senior, natomiast Patryk Bugaj chce rozpocząć treningi w naszym opolskim klubie i prócz kilku pobocznych turniejów, w których w tym roku chce wystartować, to zapowiedział, że wystartuje na tegorocznym Pucharze Polski jako junior z napisem TitanArm na plecach .

Obu zawodnikom, życzę powodzenia i dużego zaparcia w dązeniu do celu, gdyż na rękę lewą Robert ma spory potencjał, a Patryk na rękę prawą może być bardzo niebezpiecznym konkurentem dla juniorów -65kg.