VIII TURNIEJ O PUCHAR ZŁOTEGO TURA >>>

VIII TURNIEJ O PUCHAR ZŁOTEGO TURA # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

V PUCHAR ŚWIATA ZAWODOWCÓW - NEMIROFF WORLD CUP 2007. PUSHKAR I BRZENK NAJLEPSI W 2007 ROKU. ()

Prawie 100 zawodników z 16 państw, gro kibiców, niesamowite walki, moc i adrenalina oraz show sportowe na wysokim poziomie z udziałem mistrzów światowego formatu. Tak w wielkim skrócie można zobrazować „V Puchar Świata Zawodowców – Nemiroff World Cup 2007”.

Ponad tysiąc widzów każdego dnia rywalizacji miało możliwość oglądania armwrestlingowych mistrzów międzynarodowego formatu. Do tegorocznego „Pucharu Świata Zawodowców” zostali zaproszeni zawodnicy posiadający na swoim koncie tytuły Mistrza Świata czy Europy.

Zawodnicy, zarówno pierwszego, jak i drugiego dnia mistrzostw walczyli w sześciu męskich kategoriach (do 63 kg, do 70 kg, do 78 kg, do 86 kg, do 95 kg oraz powyżej 95 kg) oraz jednej kategorii kobiecej (do 60 kg) . Całe zmagania zakończyły się prestiżową kategorią Open, czyli wybraniem najsilniejszego zawodowca roku 2007. Na rękę lewą najlepszym z najlepszych okazał się ukraiński zawodnik – Andrey Pushkar, natomiast na rękę prawą zeszłoroczny obrońca tytułu, Amerykanin John Brzenk.

Całą rywalizacja rozpoczęła się od najniższej kategorii męskiej – do 63 kg. Tutaj najlepszym na rękę lewą okazał się Corhalt Aslan Evren z Turcji (na prawą zajął miejsce trzecie). Natomiast na rękę prawą Balandin Oleksandr z Ukrainy, który na rękę lewą nie wystartował, dając tym samym szanse innym zawodnikom. A szkoda, bo jego sobotni start pokazał, że nazwisko Balandin, z całą pewnością liczyło by się na podium. W tej kategorii dobry start zanotował polski reprezentant – Dawid Groch z Niska, który na lewą rękę (niestety na prawą nie startował) wywalczył miejsce drugie na podium.

W kolejnej kategorii męskiej – do 70 kg niepokonanym pierwszego dnia okazał się Mnatsakanyan Vladimir z Armenii (miejsce czwarte na prawą), natomiast drugiego dnia lepszym był Pautaran Pavel z Białorusi (na lewą nie startował). W tej kategorii bardzo dobry start zanotował Polak – Dawid Bartosiewicz z Choszczna. Zarówno na lewą, jak i na prawą rękę wywalczył drugie miejsce w klasyfikacji generalnej.

W kategorii do 78 kg miejsce pierwsze na rękę lewą wywalczył Jagnesak Lubomir z Słowacji, natomiast na rękę prawą Liliev Arsen z Rosji.

Wstępny faworyt tej kategorii Bulenkov Alexander z Rosji, ku zaskoczeniu znawców armwrestlingu w rezultacie na obie ręce uplasował się na miejscu drugim.

Kategoria do 86 kg mężczyzn bezapelacyjnie została zdominowana przez bardzo zdolnego i silnego zawodnika z Ukrainy – Ruslana Babayeva, który wywalczył dwa złote medale. Zresztą jego poziom sportowy znacznie odbiegał od innych zawodników startujących w tej kategorii wagowej.

Podobnie jak w kategorii do 86 kg, tak i kategorii do 95 kg dominował tylko jeden zawodnik – John Brzenk z USA. To właśnie John był gwiazdą tej kategorii. Wywalczył miejsce pierwsze, zarówno na rękę lewą (jest to wielki sukces, gdyż na co dzień Amerykanin w ogóle nie walczy na tą rękę) oraz na rękę prawą.

W najcięższej kategorii męskiej – powyżej 95 kg od samego początku praktycznie liczyły się tylko dwa nazwiska: Pushkar Andrey z Ukrainy i Farid Uzmanov z Uzbekistanu. To właśnie ci zawodnicy na obie ręce zgarnęli dwa pierwsze miejsca. Choć rywalizacja pomiędzy tymi zawodnikami była bardzo interesująca oraz długa i zacięta, to obronną rękę wyszedł zawodnik z Ukrainy.

Wśród rywalizacji kobiet – jedyna kategoria pucharu do 60 kg kobiet – dobre starty zaliczyły dwie zawodniczki z Ukrainy: Skoryk Olena oraz Iliushyna Viktoriia, które przez dwa dni rywalizacji podzieliły się dwoma pierwszymi miejscami na podium (Viktoriia miejsce pierwsze na lewą, drugie na prawą. Olena – odwrotnie). Bardzo dobrze wystartowała Beata Stelmaszczyk z Lublina, która wywalczyła trzecie miejsce na rękę lewą.

Coroczny Puchar Świata Zawodowców wyłania nam najsilniejszego zawodowca danego roku. Tegoroczne zmagania pucharowe zostały uzupełnione o rywalizację reki lewej i tym samym wyłonienie najsilniejszego, zarówno na lewą, jak i na prawa rękę. Po burzliwej rywalizacji w kategorii Open zostali nim: Andrey Pushkar z Ukrainy (lewa) i John Brzenk z USA (prawa). Może nieco inaczej wyglądałby sytuacja, gdyby do tegorocznej rywalizacji dołączył się Andrey Semerenko (Ukraina), Alexey Voevoda (Rosja), czy Dima Kocziew (Rosja). Niestety nie przyjechali i nie walczyli. Niech żałują. Było z kim i o co walczyć, bo pula nagród wynosiła 20 tysięcy $.