Language
/ Kontakt /

WALECZNE POSTAWY MISTRZOSTW POLSKI 2008 >>>

WALECZNE POSTAWY MISTRZOSTW POLSKI 2008 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Nie da się ukryć, że na tegorocznych VIII Mistrzostw Polski – Kielce 2008 waleczną postawę miał chyba każdy. Jednak niektórzy zawodnicy zasługują na szerszą uwagę. Z całą pewnością zalicza się do nich Marlena Wawrzyniak ze Złotego Niedźwiedzia Bydgoszcz. Wszyscy pamiętają rywalizację Marleny w Pucharze Polski – Rumia 2007, gdzie doznała bardzo groźniej kontuzji lewej ręki. Długa rehabilitacja nie „zabiła w niej” ducha walki. Startując na prawą Marlena bez problemu wywalczyła miejsce pierwsze w kategorii do 70 kg. Wśród kobiet do dobrze wystartowała Małgorzata Milczarek, Marta Opalinska, Małgorzata Ostrowska, Aleksandra Zwolak, Anna Chomont, Aleksadnra Lewandowska, czy też Beata Stelmaszczuk. Nie zapomnijmy również o bardzo dobrej rywalizacji juniorek oraz juniorów. Bardzo ciekawie wyglądała rywalizacja wśród mężczyzn – seniorów. W kategorii do 70 kg na lewą zwyciężył Dawid Groch z Niska (na prawą 5), natomiast na prawą Dawid Bartosiewicz z Choszczn (na lewą, jako faworyt uplasował się natomiast na miejscu 3). Podobnie wyglądało w kategorii do 75 kg mężczyzn.

Na lewą zwyciężył Dariusz Groch z Niska (na prawą nie startował), natomiast faworyt tej kategorii – Tomasz Szewczyk zajął dopiero miejsce 3 (na prawą 1). Bardzo ciekawie wystartował Piotr Bartosiewicz z Choszczna. Co prawda na rękę prawą wywalczył Mistrza Polski w kategorii do 80 kg, ale za to na rękę lewą nieoczekiwanie zmienił kategorię wagową (do 100 kg) co przyniosło mu dopiero miejsce 4 w klasyfikacji generalnej. W tym miejscu mógłbym pisać i pisać o walecznych i dobrych startach poszczególnych zawodników, takich jak np. Radosław Trybus, Kamil i Lucjan Fudała, Dariusz (GLEBA:) Muszczak, Sławomir Bednarski, Rafał Fiołek, Rudnicki Łukasz, Laskowski Marcin, Emil Wojtyra, Mariusz Grochowski, Sławomir Głowacki, Marek Kobiec, Krystian Kruszyński, Artur Głowiński, Marcin Lachowicz, Bartosz Jakubowski i wielu innych zawodnikach, w tym osoby niepełnosprawne i zawodnicy z kategorii masters (czyli powyżej 40 roku życia), juniorzy, juniorki i seniorki.  Wszyscy medaliści zasługują na miano fightera VIII Mistrzostw Polski.
Pozostaje tylko życzyć sobie aby poziom  następnych mistrzostw był tak samo wysoki jak tegoroczne zmagania w Kielcach.