WAWRZYNIAK I FUDAŁA NAJLEPSI NA POMORZU >>>

WAWRZYNIAK I FUDAŁA NAJLEPSI NA POMORZU # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Marlena Wawrzyniak z Grudziądza (Złoty Niedźwiedź Bydgoszcz) oraz Lucjan Fudała z Jaworzna (MCKiS Tytan Jaworzno) to najlepsi siłacze roku 2008 na Pomorzu. To właśnie ci zawodnicy byli najlepsi z najlepszych w prestiżowej kategorii OPEN. Byli po prostu nie do pokonania.

07 czerwca 2008 roku w hali sportowej Gdyńskiej YMCA o tytuły najsilniejszych na Pomorzu roku 2008 stanęło kilkudziesięciu zawodników. Po rywalizacji juniorów i seniorów wszyscy oczekiwali na zmagania w kategorii OPEN mężczyzn oraz kobiet. Tutaj przecież trzeba było wyłonić najsilniejszego, polskiego armwrestlera. Choć turniej był otwarty dla wszystkich, to w tej kategorii wystartowali najlepsi z najlepszych.

Zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn rywalizacja była naprawdę zacięta. Każdy chciał uplasować się na jak najwyższym miejscu na podium. Wśród kobiet najlepiej wystartowała Marlena Wawrzyniak z Grudziądza. Jedyna zawodniczka, która mogła zagrozić Marlenie – Aleksandra Lewandowska z Gdyni uplasował się na miejscu drugim (bardzo dobry start, jak na zawodniczkę która miała ostatnimi czasy dość długą przerwę treningową). Natomiast miejsce trzecie przypadło Marcie Opalińskiej również z Grudziądza. Jak na dłoni widać było przewagę Marleny w rywalizacji kobiet. Szkoda tylko, że do startu na tegorocznych Mistrzostwach Pomorza nie stanęły inne czołowe zawodniczki polskiego siłowania na ręce, jak : Katarzyna Banach z Koszalina, Beata Stelmaszczuk z Lublina, czy też Małgorzata Ostrowska z Strzegomia. Wtedy rywalizacja na pewno byłaby ciekawsza.

No i wynik mógłby być całkiem inny. No ale cóż. Nie przyjechały, nie walczyły i tytuł Najsilniejszej na Pomorzu roku 2008 bez problemu wywalczyła Marlena Wawrzyniak. Co prawda widać było, że jest bardzo dobrze przygotowana, ale zobaczymy jak sobie poradzi w rywalizacji międzynarodowej na tegorocznych Mistrzostwach Europy – Norwegia 20008. My oczywiście życzymy jej jak najwyższego miejsca medalowego.

Oprócz Marleny Wawrzyniak, Aleksandry Lewandowskiej oraz Marty Opalińskiej (Marta jak pokazała rywalizacja jest dobrze przygotowana na starty w tegorocznych Mistrzostwach Europy – Norwegia 2008, traktując starty na Pomorzu jako swoisty trening przed Europą) moim zdaniem dobrze wystartowały też dwie inne zawodniczki. Mowa tutaj oczywiście o Marcie Choromańskiej z Złoty Tur Gdynia oraz Aleksandrze Zwolak z 16 Koszalin. Marta uplasował się na miejscu czwartym, natomiast Aleksandra na miejscu piątym. Co prawda nie zdobyły miejsca medalowego, ale ich walki były naprawdę imponujące.

Wśród mężczyzn najlepszym okazał się Lucjan Fudała z Jaworzna. Popularnie zwany „Lucek” nie miał tak naprawdę z kim walczyć o złoty medal mistrzostw. Jedyna osoba, która choć trochę mogła mu zagrozić to był Grzegorz Nowak z Gdyni. Ale zarówno w eliminacjach (pojedynek o bezpośrednie wejście do rundy finałowej), jak i w finale Grzegorz nie dał rady dobrze przygotowanemu zawodnikowi z MCKiS Tytan Jaworzno. Miejsce trzecie przypadło zawodnikowi z Choszczna – Piotrowi Bartosiewiczowi. Nasze gratulacje.