WĘGRY - 7 MEDALI DLA POLSKI >>>

WĘGRY - 7 MEDALI DLA POLSKI # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

W minioną sobotę (20-02-2010 rok) na Węgrzech, a dokładniej mówiąc w miejscowości Good (koło Budapesztu) odbył się po raz czwarty turniej „Junior Armwrestling Visegrad GP” dla juniorów do 20 roku życia. Niektórzy z Was z całą pewnością pamiętają tą właśnie miejscowość. Kilka lat temu (dokładnie w roku 2006) odbyły się tam bowiem XVI Mistrzostwa Europy, gdzie czterdziestoosobowa Polska Kadra wywalczyła 5 europejskich krążków oraz dobre miejsca w klasyfikacji drużynowej.

W tegorocznej, węgierskiej rywalizacji juniorów, w sali kinowej w besposredniej rywalizacji zmierzyło się 76 zawodników i zawodniczek z 5 krajów. Do tego roku prawo startu w tym właśnie turnieju mieli tylko i wyłącznie Węgrzy, Słowacy i Czesi. W tym roku zaproszenie dostali również reprezentanci Polski i Belgi. Szkoda tylko, że tak późno dowiedzieliśmy się o możliwości startu naszych juniorów, bo z cała pewnością kadra nasza była by znacznie liczniejsza. Ostatecznie udało nam się zgromadzić 5 osobową ekipę w składzie: Dominik Śliwiński, Dawid i Czarek Izbiński, Przemek Żegota i Natan Kajdas.

Chłopaki doskonale poradzili sobie i zaprezentowali wszystkim, że Polscy juniorzy liczą się wśród swoich rówieśników. Ze względu na to, że kategorii wagowych nie było za wiele, to każda waga była licznie obsadzona armwrestlerami.

W sumie nasza reprezentacja zgromadziła 7 medali i uplasowała nas (ku naszemu zaskoczeniu) na 3 miejscu w klasyfikacji drużynowej (pierwsze przypadło Węgrom, drugie Słowakom). Nieźle! Prawda?! Była to dla nas miła niespodzianka, gdyż nasza skromna reprezentacja wyprzedziła dużo liczniejszych Czechów i Belgów.

Dodatkowo zostałem poproszony o sędziowanie (Tomasz Szewczyk)  tych zawodów, za co również zostałem uhonorowany pamiątkową statuetką. Liczę na to, że za rok Polacy pokażą się tam w składzie co najmniej 20 osobowym i zdobędą złoty medal drużynowo.