II  OTWARTE  MISTRZOSTWA
ZIEMI  KŁODZKIEJ  W  ARMWRESTLINGU
EKSTREMALNA TWIERDZA 2011
Kłodzko, 27-08-2011 rok

W sobotę (27.08.2011 r.) w Kłodzku ponad 50 zawodników z całej Polski m.in. Jaworzna, Opola, Koszalina, czy Będzina rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach Ziemi Kłodzkiej w Armwrestlingu. Organizatorem  drugiej z kolei edycji zawodów był UKS Black Skorpion Przyłęk wraz z Galerią handlową „Twierdza”. Zmagania siłaczy na ręce odbywały się na dużej scenie i były główną atrakcją imprezy „EKSTREMALNA TWIERDZA”. Pomimo tego, że  wokoło było wiele innych atrakcji m.in. ogromna karuzela, ścianka wspinaczkowa czy też zmagania Strongmanów, to zawody armwrestlingowe wzbudzały największe zainteresowanie licznie zgromadzonych widzów. A same zawody rozpoczęły dzieci.

20110905132403_007.jpgW Kategorii dzieci drugi rok z rzędu triumfował Jacek Stecyk z Przyłęku. Drugie miejsce zajął Krystian Czermiński z Kłodzka, a miejsce trzecie przypadło Mateuszowi Hałaniuk z Ziębic.

Następni do boju ruszyli Juniorzy w kat. Open. Tutaj bezkonkurencyjny okazał się Adrian Klapec reprezentujący klub Tytan Jaworzno. W finale nie dał szans swojemu młodszemu koledze - Cyprianowi Załodze z Przyłęku, który ostatecznie musiał zadowolić się miejscem drugim. Ostatnie miejsce na podium wywalczył klubowy kolega Cypriana - Dominik Badecki.

Kategorie seniorskie rozpoczęliśmy od najlżejszej wagi – do 70 kg. Junior - Cyprian Załoga nie pozostawił złudzeń swoim kolegą i to on pewnie zwyciężył w finale Andrzeja Stecyka (Black Skorpion Przyłęk), zajmując tym samym miejsce pierwsze. Ostatnie miejsce na podium wywalczył Paweł Kowal z KS pierwszego Będzin.

Następnie rozegrano kat 78 kg w której najlepszym okazał się startujący w barwach klubu z Przyłęku Kamil Zwardoń z Jaszkowej. Drugie miejsce zajął Marian Janeczek z Pieszyc, a trzecie Jakub Urbaniak (obaj zawodnicy reprezentujący UKS Black Skorpion Przyłęk).

W kat 86 kg  bez najmniejszego problemu zwyciężył Rafał Woźny (Herakles Wałbrzych). Miejsce drugie przypadło Michałowi Ożdze ze Strzegomia. Miejsce trzecie natomiast wywalczył Adrian Klapec z Jaworzna.

Kat 95 kg startował pełniący rolę Wiceprezesa klubu UKS Black Skorpion Przyłęk oraz komentatora tych zawodów Adrian Ferenc. Wywalczył on medal koloru brązowego, a zwyciężył Łukasz Grzelak z Będzina przed weteranem z Koszalina Andrzejem Hymerem.

W Kat +95 kg  niezaprzeczalnie dominował jeden z najsilniejszych polaków - Mariusz Grochowski z klubu Mikis Tytan Jaworzno pokonując w finale Tomasza Pelczara reprezentującego klub z Przyłęku. Miejsce trzecie wywalczył wielokrotny medalista Mistrzostw Polski Prezes Klubu z Przyłęku Marcin Zawada.

20110905132403_003.jpgCzas na rywalizacje kobiet, które walczyły w kategorii Open. Triumfowała w niej wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski Europy i Świata Małgorzata Ostrowska ze Strzegomia, wyprzedzając Joannę Hrabię z Wałbrzycha oraz Magdalenę Fil z Przyłęku.

Przed rozegraniem kat. Open na lewą i prawą rękę z powodu ulewnego deszczu organizatorzy byli zmuszeni przenieść zmagania do środka galerii, aby tam bez przeszkód rozstrzygnąć kto w tym dniu jest najsilniejszy w Kłodzku. A było o co walczyć, bo do wygrania była Nawigacja Samochodowa o wartości 1000 zł, Radio Boombox, wyjazd do SPA oraz wiele wiele innych ciekawych nagród rzeczowych.

Po krótkiej przerwie zawodu zostały kontynuowane i jako pierwsza została rozegrana kat. Open lewa ręka. Tutaj w świetnej dyspozycji tego dnia był Rafał Woźny, który pokonując wszystkich przeciwników zwyciężył tą prestiżową kategorię. Bardzo dobrze zaprezentował się również Łukasz Grzelak, zajmując miejsce drugie. Ostatnie miejsce na podium wywalczył jeden z głównych organizatorów Adrian Ferenc.

Ostatnią kat tego dnia była Open ręka prawa. Mariusz Grochowski po raz kolejny udowodnił, że jest bardzo silny i zwyciężył w finale Rafała Woźnego. Ostatnie miejsce na podium rzutem na taśmę, po bardzo ciężkiej walce z Tomaszem Pelczarem o wejście do półfinału wywalczył Łukasz Grzelak z Będzina.

Piękne walki, wiele nagród i świetna publiczność - tak na koniec można pokrótce podsumować II Mistrzostwa Ziemi Kłodzkiej w Armwrestlingu. Mam nadzieję, że zobaczymy się tutaj za rok.