ZWYCZAJNY FACET! >>>

ZWYCZAJNY FACET! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

- „Jestem zwyczajny facet” - Tak mówi o sobie ten ukraiński zawodnik z klubu „Wodnik” (Водник). Może i zwyczajny, tyle tylko, że wygrywa wszystko, co jest do wygrania. No, za wyjątkiem kategorii open, ale tu trudno się dziwić, bo jego normalna kategoria to… 70 kg, a jeszcze wcześniej nawet 63 (65) kg. ()

Mimo to zgłosił się do absolutki na moskiewskim turnieju „A1” i zajął 8. miejsce.

Za to w swojej wadze pokonał bezapelacyjnie wszystkich 14 rywali. Startował na NEMIROFF WORLD CUP 2010
i 2011. Pierwszy raz w 63 kg, drugi w 70 kg.

Przeczytajcie kilka zdań o tym zawodniku. Na pewno jest faworytem swojej kategorii wagowej. Czy zawojuje coś w kategorii open? Zobaczymy już 10 listopada w Warszawie.

Kiedy i jak zacząłeś się zajmować Armwrestlingiem?

Oleg Zhokh: To stało się całkiem przypadkowo, jakieś cztery lata temu. Przyjaciele zauważyli, że jestem silny, że mam silną lewą rękę i zaproponowali mi treningi siłowania na ręce. Tak, żebym spróbował.

Wystartowałeś w zawodach i co się stało?

Na pierwszych zawodach zająłem czwarte miejsce. Potem zacząłem już solidne treningi. To był 2010 rok.

Jakie były efekty pierwszych startów?

Po pierwszym miesiącu treningów wygrałem mistrzostwa Ukrainy juniorów i seniorów. Pojechałem na mistrzostwa Europy i byłem trzeci, potem był NEMIROFF i tam już wygrałem.

Potem już tylko pasmo sukcesów?

Potem, to już praktycznie nie przegrałem żadnej walki. Porażka zdarzyła mi się dopiero w Moskwie na A1, kiedy zdecydowałem się wystąpić w absolutnej kategorii (byłem ósmy).

Na dziś mój dorobek to dwa złota z Mistrzostw Świata i dwa z Mistrzostw Europy, oraz dwa razy wygrana kategorii na NEMIROFF WORLD CUP. Mam też tytuł zasłużonego Mistrza Sportu klasy międzynarodowej.

Jesteś studentem? Gdzie trenujesz?

Studiuję na Uniwersytecie, kierunek związany z gospodarką wodną. Mieszkam w mieście Rowno. Mój klub nazywa się „Wodnik”. Moim trenerem jest Aleksander Komarewih.

Masz dużą rodzinę?

Mam starszą o dwa lata siostrę, Natalię.

Co robisz oprócz Armwrestlingu?

Tak trochę, dla siebie zajmuję się też boksem.

Słyszałem, że na lewą rękę nie przegrałeś z nikim?

No tak! Poza tymi, z kategorii open na A1.

Jak idą przygotowania do NEMIROFF WORLD CUP?

Jestem w dobrej formie, czuję się doskonale. Myślę, że uda mi się też wejść do kategorii open i tam powalczyć.

A może szykujesz sensację i chcesz wygrać open?

No nie, chyba wygrać nie zdołamsmiley Ale, jeśli wystąpię to dam z siebie wszystko!

Jak się nastawiasz przed walką?

Po prostu trzeba wierzyć w siebie!

Czekamy na ciebie w Polsce!

Pozdrawiam czytelników i kibiców!

Przeczytajcie, co powiedział o Olegu jego przeciwnik z kategorii open, na A1 – Terence Opperman:

"To niesamowite, jak taki lekki gość może być silny! Widziałem, jak walczy z Tokarevem i ile on miał z nim problemów. Na szczęście dla mnie, Oleg zmęczył się też tym pojedynkiem, na moje szczęście! Jest najsilniejszym 70 kilogramowym zawodnikiem na świecie i moim zdaniem może być wkrótce w pierwszej dziesiątce rankingu PAL."