FINAŁ LIGI 2008 W KAT. LEKKICH >>>

FINAŁ LIGI 2008 W KAT. LEKKICH # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Bartłomiej Bednarski, Dawid Bartosiewicz oraz Tomasz Szewczyk – to te nazwiska będą długo na ustach miłośników armwrestlingu, jako zwycięzcy „Polskiej Ligi Siłowania na Ręce- Professional FitMax League 2008” w  kategoriach lekkich, czyli do 63 kg, do 70 kg, do  78 kg mężczyzn.

Wszystko zaczęło się w styczniu br. od pierwszej (z trzech) kolejek ligowych. W każdej kategorii wagowej do startu stanęło maksymalnie ośmiu zawodników z areny polskiego siłowania na ręce. System był prosty: każdy z każdym na lewą i prawą rękę (w danej kategorii wagowej) wyłonił nam najlepszego, polskiego zawodowca roku 2008. 08 marca w Centrum Rozrywki Gemini (Gdynia – Skwer Kościuszki), w trzeciej, ostatniej i zarazem finałowej kolejce ligowej zostali nimi: Bartłomiej Bednarski z Jaworzna (kategoria do 63 kg), Dawid Bartosiewicz z Choszczna (kategoria do 70 kg) oraz Tomasz Szewczyk z Tomaszowa Mazowieckiego (kategoria do 78 kg). Nasze gratulacje!

Choć rywalizacja ligowa nie należał do najprostszych (zbyt dużo utytułowanych zawodników w każdej kategorii wagowej), to jak na dłoni widać dobre przygotowanie właśnie tych trzech armwrestlerów. Bo choć konkurencja była duża, to byli po prostu najlepsi w tegorocznej rywalizacji ligowej.

Oczywiście rywalizacja podczas finałowej kolejki ligowej była dość zacięta. Tak naprawdę nie do końca było wiadomo kto, jakie zajmie miejsce w klasyfikacji generalnej. Wszystko rozegrało się podczas trzeciej – finałowej kolejki ligowej. Co prawda znamy już laureatów miejsca pierwszego, ale jak pokazała bezpośrednia rywalizacja nie było łatwo.

W kategorii do 63 kg o podium walczyło trzech zawodników: Bartłomiej Bednarski, Dawid Groch oraz Rafał Fiołek. Co prawda w trzeciej kolejce lider tej kategorii – Bednarski zajął miejsce drugie, ale w rezultacie nie zagroziło to jego pozycji lidera. Rywalizację trzech kolejek skończył z 117 pkt. na koncie. Z 105 pkt. i miejsce drugie w klasyfikacji generalnej zdobył Dawid Groch z Niska (miejsce trzecie w ostatniej, finałowej kolejce). W trzeciej kolejce ligowej bardzo dobrze  wystartował Rafał Fiołek z Żar. Zdobył on bowiem największą ilość punktów (miejsce pierwsze trzeciej kolejki). Niestety nie udało mu się dogonić, zarówno Bartka, jak i Dawida i z 92 pkt. na koncie w klasyfikacji generalnej uplasował się na miejscu trzecim.

W kategorii do 70 kg niezaprzeczalnym liderem został Dawid Bartosiewicz z Choszczna. Zwycięstwo po kolei w trzech kolejkach ligowych dało mu tytuł najlepszego, polskiego zawodowca roku 2008 w tej kategorii wagowej (suma trzech kolejek – 120 pkt.). Miejsce drugie przypadło gdynianinowi – Danielowi Gajdzie (111 pkt. w klasyfikacji generalnej). Miejsce trzecie – Krzysztofowi Penc z Niska (90 pkt.).

W kategorii do 78 kg
do samego końca nie było wiadomo kto uplasuje się na miejscu pierwszym. Po dwóch kolejkach ligowych liderów było dwóch (ta sama liczba pkt.): Tomasz Szewczyk z Tomaszowa Mazowieckiego i Chrystian Rieger z Gdyni. Obronną ręką wyszedł jednak Tomek, który pokonał koronną, lewą rękę Chrystiana. Do tego cenne punkty, zarówno Tomkowi, jak i Chrystianowi niespodziewanie zabrał na rękę lewą Bartosz Jakubowki z Choszczna. Tomek z 114 pkt. na koncie w sumie trzech kolejek uplasował się na miejscu pierwszym. Chrystian natomiast z 105 pkt. na miejscu drugim. Miejsce trzecie (84 pkt.) wywalczył Marcin Molenda z Jaworzna.

Znamy już więc najlepszych z najlepszych, polskich zawodowców roku 2008 w kategoriach do 63 kg, do 70 kg oraz do 78 kg. Przed nami wyłonienie zwycięzców w kategoriach do 86 kg, do 95 kg, powyżej 95 kg mężczyzn oraz do 60 kg kobiet. Ale to już za tydzień 15 marca br. (Centrum Gemini w Gdyni, godzina 11.00 – wstęp wolny).