Krakowski turniej w ZSE Nr 1 >>>

Krakowski turniej w ZSE Nr 1 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Niektórzy zawodnicy już z poprzednich lat pamiętali co to jest „hak”, „góra”, czy „uderzenie w triceps”, inni szkolili się na bieżąco podczas turnieju.

()

551715_krakow-01.jpgW przerwie między meczami na Euro 2012, po raz kolejny z rzędu w Krakowie (a dokładniej mówiąc w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 1) odbywały się zawody dla uczniów i studentów. Podobnie jak w poprzednich latach tegoroczne zawody odbyły się dzięki jednemu z wychowawców i opiekunów młodzieży, Panu Przemysławowi Cibie oraz przy wsparciu dyrekcji tejże szkoły. Turniej przebiegał bardzo sprawnie. Sędzią zawodów był jak co roku Dariusz Groch .

W kategorii kobiet rozegrały się bardzo wyrównane walki, a sam finał pomiędzy Olgą Biernacką i Katarzyną Buczek dopiero po paru minutach i zastosowaniu przez Olgę uderzenia na palce przeciwniczki wyłonił nam ostateczną zwyciężczynię, którą została Olga. Miejsce trzecie przypadło Jagodzie Pyrcioch, a zaszczytne czwarte Kindze Majce . Dziewczyny każdą walkę zaczynały i kończyły z uśmiechem na twarzy i pomimo zmęczenia wydawały się być zadowolone.

1772a0_krakow-02.jpgKategoria mężczyzn okazała się bardzo ciekawa. Przy każdym pojedynku widać było, jak z walki na walkę poprawiała się technika i szybkość poszczególnych uczestników. Panowie do walk podchodzili z dużym skupieniem, i jak na dłoni widać było, że każdy daje z siebie naprawdę wszystko.

Dobrym przykładem do naśladowania w tej kategorii jest Norbert Józefek, który już drugi rok uczęszcza na treningi Armwrestlingu w Krakowskim Energymie. Norbert, pomimo iż był najmłodszym uczestnikiem turnieju, bez większych problemów wygrał tą kategorię. Drugie miejsce przypadło Wojciechowi Dziubie, który w bardzo ładnym stylu pokonał Marka Zyznawskiego (miejsce 3).

Trudy wszystkich uczestników zostały docenione nagrodami. Puchar dla pierwszego miejsca, dyplomy, słodycze i akcesoria sportowe dodatkowo uprzyjemniły całą imprezę w Zespole Szkół Elektrycznych Nr 1 w Krakowie.

Autor i Foto: Dariusz Groch.