KAT. DO 86 KG - EMIL WOJTYRA ZWYCIĘŻA III KOLEJKĘ >>>

KAT. DO 86 KG - EMIL WOJTYRA ZWYCIĘŻA III KOLEJKĘ # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

()

Emil Wojtyra z Węgrowa. To właśnie ten, dziewiętnastoletni zawodnik, 11 marca br. wygrał trzecią kolejkę „Professional FIT MAX League 2006". Była to chyba największa niespodzianka tej kategorii wagowej. Przegrał tylko na lewa i prawa rękę z Marcinem Lachowiczem z Piaseczna. Co prawda w tej kolejce zdobył największą ilość punktów (pkt. 222), ale i tak w klasyfikacji ogólnej zajął miejsce III (pkt. 605 po trzech kolejkach), wyprzedzając o 2 punkty Damiana Drogosza z Jaworzna (pkt. 603 w klasyfikacji ogólnej), który w rezultacie uplasował się na najgorszym chyba dla każdego sportowca, miejscu IV. Był to chyba największy sukces Emila i największy dramat Damiana. Jednak obu zawodnikom gratulujemy udanego startu w tejże lidze.

Oczywiście druga lokata w III kolejce Mariusza Grochowskiego z Jaworzna (pkt. 216) nie zagroziła jego pozycji lidera, który w rezultacie wyprzedził swoich rywali dość sporą liczbą punktów (pkt. 684 w klasyfikacji ogólnej), zdobywając miejsce pierwsze polskiej ligi 2006 w kategorii do 86 kg - moje gratulacje Mariusz!

Miejsce trzecie tej kolejki (pkt. 212) i miejsce drugie w sumie trzech kolejek (pkt. 628) przypadło Marcinowi Lachowiczowi z Piaseczna. Co prawda Marcin miał wielką chrapkę na miejsce pierwsze, ale widać jeszcze dość sporą różnicę pomiędzy Marcinem i liderem tej kategorii - Mariuszem Grochowskim. Ale zarówno w innych dyscyplinach sportu, jak i w siłowaniu na ręce wszystko jest do odrobienia. A jak będzie - zobaczymy! Być może będziemy już wszystko wiedzieli podczas startu na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Jaworznie (29-30 kwiecień 2006), pod warunkiem, że obaj zawodnicy wystartują w tej samej kategorii wagowej. Na razie silniejszym jest Mariusz Grochowski z Jaworzna.