Jak minął dzień na Jubileuszowym Pucharze Polski >>>

Jak minął dzień na Jubileuszowym Pucharze Polski # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Przede wszystkim – punktualnie i sprawnie. Około godziny 17:10 mamy już wszystko za sobą. Trwa ceremonia wręczania medali i pucharów. Kilka zdań o półfinałach i finałach oraz open.

()

Zacznijmy od kobiet gdzie półfinały oraz finały były dość jednostronne bez większej historii.
W kat. 52 kg zwyciężczynią została Magdalena Wędrowska, która w finale bez problemów pokonała zawodniczkę z Orawy Natalię Spytowską.
W kat. 57 kg wygrała znana i doświadczona zaawwodniczka Spartana Warszawa Małgorzata Ostrowska - pokonała debiutantkę oraz klubową koleżankę - Katarzynę Martelacci.
W kat. 65 kg legendarna Marlena Wawrzyniak kolejny już raz z rzędu wygrała swoją kategorię pokonując Oliwię Paś z Orawy.
W kat. 75kg Milena Morczyńska nie dała szans Marcie Świątek z Wilków Międzychód.
W najcięższej kategorii kobiecej zawodniczka z Tura – Aleksandra Kubiak, która zdominowała kategorię i pewnie zdobyła złoto pokonując Sabinę Harkabuzik.
Teraz przejdźmy do mężczyzn gdzie działo się, oj działo! Dynamika pojedynków była na najwyższym poziomie, ale po kolei.
W kat. 57 kg spotkało się w finale dwóch młodych zawodników – Dominik Sobos z Tytana oraz Patryk Smutek z Orawy. Dominik w finale zdominował i wygrał z zawodnikiem z Orawy bez większych problemów.
W kat. 63 kg Jarosław Klinkosz wszedł bez porażki i zmierzył się z młodym zawodnikiem z Orawy Dariuszem Fudro. W pierwszej walce w pasach młody zawodnik wygrał szybko, co na pewno zaskoczyło Jarosława. W drugim finale rozstrzygającym zawodnicy byli mocno zdenerwowani jednak ze stresem najwyraźniej lepiej sobie poradził młody zawodnik bo nazbierał jeden faul za to Jarosław dwa i musiał uznać wyższość rywala.
W kat. 70kg Sławomir Malas szybkim dobiciem nie dał szans Pawłowi Grabasowi z Wrocławia.
W kat. 78kg w finale się znalazł Artur Krupa oraaz, bez żadnej porażki, Bartłomiej Bednarski. W pierwszej walce w pasach Artur niekonwencjonalnie zaatakował na górę i dobił kolegę z drużyny. W drugiej walce za to Bartłomiej bił w hak, a Artur atakował górą i zawodnicy mocno walczyli w centrum stołu gdzie bardziej doświadczony zawodnik z Tytana, Bartłomiej, zarobił 2 faule i musiał uznać wyższość młodszego kolegi.
W kat. 86 kg Tomasz Szewczyk pokonał Karola Myszkiewicza, który oddał mu rękę ponieważ kilka minut wcześniej stoczył prawdopodobnie „walkę wieczoru” z młodym Ryszardem Dziubkiem z Orawy. Zawodnicy kończyli w pasach a po komendzie ready go Ryszard zdobywał kontrolę nad dłonią Karola jednak zawodnik z Warszawy używał techniki bez nadgarstka i walczył jak równy z równym. Szala zwycięstwa przechylała się z jednej strony na drugą. Walka była wznawiana aż 3 razy, mieliśmy do czynienia z protestem, który został uznany jednak po wznowieniu Ryszard sfaulował i musiał uznać wyższość Karola.
W kat. 95 kg również mieliśmy do czynienia ze świetną walką! Łukasz Obłuski pokonał w półfinale Macieja Kindlera, a w finale miał bardzo wyrównaną walkę w haku z Jarosławem jednak zarobił faul. Po wznowieniu walki Łukasz zaskoczył i szybkim atakiem na górę pokonał Jarosława. W finale rozstrzygającym znowu mieliśmy walkę w haku oraz wznowienie gdzie Łukasz sfaulował w pozycji przegranej, co oznaczało złoty medal dla Jarosława!
Kat. 105 kg to pewne zamieszanie ponieważ Adrian Cirocki wszedł do finału „ automatycznie” z powodu nie stawienia się do walki Kamila Jabłońskiego. W finale świetnie dysponowany tego dnia Lucjan nie dał szans zawodnikowi z Gdyni i zdobył swoje kolejne mistrzostwo
W kat. 105kg+ W półfinale Mieczysław Fijał pewnie zaskoczył niejednego i pokonał Mariusza Grochowskiego w paskach! Natomiast w finale nie dał już rady Armfighterowi z Piaseczna i musiał uznać wyższość jego rywala – Marka Majaka