Złoty Tur się podsumował! >>>

Złoty Tur się podsumował! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

„Złoty Tur”... Gdynia – oczywiście podsumował swoje osiągnięcia na minionych I Mistrzostwach Świata w Armwrestlingu IFA. Najbardziej pierwszy z pierwszych, najpierwszy, już dawno legendarny klub armwrestlingu w Polsce zadbał o promowanie swoich osiągnięć na łamach trójmiasto.pl Jest się czym pochwalić. No, ale przecież walczyli u siebie, ściany musiały pomagać i pomagały, ale rywale... raczej nie! Co więc wywalczyli nasze „Tury” i „Turczynki”? Zapraszam!

()

Armwrestling. Złoty Tur Gdynia ma aż czterech mistrzów świata!

Pięć medali zdobyli zawodnicy klubu Złoty Tur Gdynia w amatorskich mistrzostwach świata w siłowaniu na rękę rozgrywanych w Rumi. Mistrzami w armwrestling zostali: Dawid Płaksa, Andrzej Hymer, Jadwiga Lewandowska i Grzegorz Gorczyński. Ponadto srebro wywalczyła Katarzyna Zaniewska a brąz Łukasz Obłuski. W sumie reprezentacja Polski zakończyła turniej z dorobkiem aż 158 krążków.

Więcej na stronie trójmiasto.pl

Paweł Podlewski, prezydent Federacji Armwrestling Polska:

„Cieszę się z sukcesów Polaków. W naszym kraju armwrestling wciąż jest sportem amatorskim, niemniej niemal dwudziestoletnia praca przynosi efekty. W całym kraju działa kilkadziesiąt klubów armwrestlingowych, a sport ten uprawia ponad 1500 zawodników i zawodniczek w różnym wieku. Sportowo polscy zawodnicy są w światowej czołówce, a jeśli chodzi o organizację imprez, to świat uczy się od nas. Taka impreza jak mistrzostwa świata i Puchar Świata Zawodowców Złoty Tur World Cup to budżet liczony w milionach złotych, nie oszczędzamy na oprawie zawodów, która jest bardzo spektakularna, co w połączeniu z emocjonującymi walkami na rękę daje niepowtarzalny klimat - mówi Paweł Podlewski, prezydent Federacji Armwrestling Polska.

W sumie polscy zawodnicy zdobyli aż 158 medali. Poza Złotym Turem świetnie spisali się także pomorscy armwrestlerzy niepełnosprawni. Złote medale zdobyli Mikołaj Jawoszek, Konrad Krawczuk o Michał Łobocki, a srebrne medale zawisły na szyjach: Karola Ludwika i Dariusza Gabrynowicza, a po dodatkowym srebrz zdobyli Łobocki i Krawczuk.