Arm Augustów 2023 >>>

Arm Augustów 2023 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Nowe zawody w kalendarzu polskiego siłowania na ręce. Augustów – miasto Beaty z Albatrosa... Starsi wiedzą, o co chodzi... ()

Jak zwykle przy zawodach amatorskich, sugeruję zapamiętać nazwiska i to nie tylko tych, którzy wygrali. Jest wielce prawdopodobne, że jeszcze o nich usłyszymy. Podziękowania dla organizatorów w szczególności Darka Wiśniewskiego i oto jego relacja.

Jak nie macie ochoty czytać a macie wolną chwilę - tu jest link do imprezy.

2 września w Augustowie na Rynku Zygmunta Augusta odbyły się I Mistrzostwa Augustowa w Armwrestlingu. W zawodach brali udział wyłącznie amatorzy. Pomysłodawcą jak i organizatorem wydarzenia było Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie wraz z Dariuszem Wiśniewskim.

W ramach imprezy odbyły się dodatkowo 2 konkurencje WristMaster i pomiar siły uścisku, poprowadził je Aleks Kurdecha, jeden z najsilniejszych zawodników armwrestlingu na świecie. Odbyła sie również Vendetta profesjonalnych zawodników, w której walczyli Marcin Sacharzewski z Konradem Jaworowskim. Sędzią głównym zawodów był Dariusz Groch. Darek to również znakomity zawodnik, wielokrotny mistrz Polski i brązowy medalista Mistrzostw Europy. Przy mikrofonie starał się nas rozśmieszać i utrzymywać w dobrym nastroju, nawet po porażce Konrad Jaworowski.

I chyba mu się to udało. W imprezie wzięło udział ok 25 zawodników, głównie z Augustowa i okolic, choć kilku zawodników musiało przejechać paręset kilometrów, żeby wystartować w zawodach. Jak wcześniej wspomniano, był to turniej amatorski. Zawodnicy startowali na rękę prawą w kat 78 kg, 95 kg i OPEN i na rękę lewą w kat OPEN. Kilku zawodników wystartowało w kilku kategoriach wagowych i to oni właśnie toczyli najbardziej zacięte boje. Mateusz Moroz z okolic Olecka stanął na podium w każdej kategorii a lewą OPEN wygrał. Na prawą rękę w każdej kategorii na podium stawał Arkadiusz Łaniewski ze Sztabina i w dwóch zwyciężył, 78 kg i 95 kg. Kategorię OPEN ręki prawej wygrał Artur Poniszko z Suwałk.

Na wyróżnienie zasługuje jeszcze kilku zawodników, którzy toczyli zacięte boje i może tylko z uwagi na brak szczęścia nie zajęli wyższych miejsc, a to oni: Karol Niedźwiecki, Konrad Skiba i Mikołaj Krzywiecki.

Natomiast w Vendeccie, w której walczyli zawodowcy silniejszy okazał się Marcin Sacharzewski, który pokonał Konrada Jaworowskiego 4:1. W Konkurencjach WristMaster i siła uścisku dwóch zawodników było bezkonkurencyjnych i to oni właśnie zajęli 1 i 2 miejsce zamieniając się miejscami w obu konkurencjach. Ich wyniki robią wrażenie. Konkurencję WristMaster wygrał Marcin Sacharzewski a drugi był Tomasz Rzatkowski, siła uścisku ci sami panowie zamienili się miejscami.

Zawody mogły odbyć się dzięki sponsorom. Swoją cegiełkę dołożył także burmistrz Miasta Augustowa, Mirosław Karolczuk, który poparł pomysł, przybył na imprezę i z dużym zainteresowaniem obserwował zmagania siłaczy. Głównymi sponsorami imprezy było Centrum Sportu i Rekreacji w Augustowie i firma Budrem Stanisław Niedźwiecki. Dodatkowo wsparły nas suwalskie firmy Walmar Drażba, Branex Tynki Posadzki i Zakłady Mięsne PEKT Rzatkowscy. Po zawodach znakomite afterparty ufundował nam pan Stanisław Niedźwiecki, za co bardzo dziękujemy. Mamy nadzieję, że za rok armwrestling zawita ponownie na augustowskiej ziemi.