Language
/ Kontakt /

Relacja z Mistrzostw Włoch >>>

Relacja z Mistrzostw Włoch # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

W ostatni weekend kwietnia Włoska Federacja Armwrestlingu zorganizowała Mistrzostwa Włoch. O zawodach mówi nam Prezydent Włoskiej Federacji Claudio Rizza. ()

Claudio powiedz więcej o tych zawodach.

Claudio Rizza: zawody odbyły się w środkowych Włoszech, w Monsano w dniach 28-29 kwietnia 2018. Zaczęliśmy od kategorii niepełnosprawnych, juniorów, amatorów i masters. Kolejno, w niedzielę rozegrano kategorie seniorskie i open. Wystartowało 158 zawodniczek i zawodników i praktycznie reprezentowali każdy region naszego państwa.

Interesujące walki były w każdej kategorii wagowej, łącznie z amatorami. Poziom w tym roku był wysoki, wyższy niż w ubiegłym. Ja zapamiętam trzy walki: Sircana vs Nimis, Sircana vs Lutai and Lutai vs Nimis.

Three real wars! Trzy wspaniałe wojny! Sensacją okazał się Adrian Lutai, który w tej chwili jest jednym z czołowych naszych zawodników. Wspomnę też zawodnika z kategorii 60 kg - Tomas Manghi, który w open wygrywał z superciężkimi. Warto też zauważyć takich zawodników, jak: Vladaj Alexander i Michelangeletti Diego. Najlżejsza zawodniczka imprezy - Carbone Giancarlo debiutowała na tych zawodach i osiągnęła podium w walkach na lewą rękę. Gratuluję też Corrado Michele i Capriotti Filippo. Jestem dumny z naszych zawodników.

Czy będziecie na M. Europy 2018?

Claudio Rizza: Oczywiście! Nie będzie to wielka drużyna liczbowo, ale przyjedziemy. Wkrótce podam skład drużyny.

archiwum >>>

Language