Sukces D1 CHINA OPEN >>>

Sukces D1 CHINA OPEN # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

14-15 września w Shenzhen w Chinach odbył się profesjonalny, rankingowy turniej D1 China Open, oraz drugi etap Top 8. ()

Według Igora Mazurenko, prezesa PAL, pomysł zorganizowania turnieju na tym poziomie w firmie producenckiej D1 pojawił się dawno temu, a realizacja została dopięta dzięki owocnej współpracy z Professional Armwrestling League. W turnieju wzięło udział około 180 sportowców z kilkunastu państw. Wśród uczestników byli przedstawiciele: Chin, Japonii, Singapuru, Malezji, Rosji, Ukrainy, Kazachstanu, Korei, Australii, Wielkiej Brytanii, USA i innych krajów. Zachętą był niewątpliwie imponująca pula nagród w wysokości 100 500 $.

Podczas D1 China Open, po raz pierwszy w profesjonalnym turnieju dla uczestników, wprowadzono kategorie wiekowe juniorów U-23 i master. Ciekawe, że zwycięzcy kategorii młodzieżowych - Roman Mantika i Alexander Bezyazykov, wbili się również na podium seniorów.

Każda kategoria była bardzo mocno obasadzona.

W kategorii wagowej 57 kg absolutnym mistrzem został ukraiński zaodnik Aleksiej Mikityuk. Z łatwością pokonał wszystkich przeciwników na lewą rękę. Na prawą jego rywalem był Safuan Asif z Malezji - ale w ostatnim meczu finałowym wygrał Aleksiej.

W kategorii 63 kg na lewą rekę najlepszy był Japończyk Yasunori Saito, drugi Jegor Leshtaev z Rosji.

Na prawą rękę zawodnik z Japonii nie był w stanie utrzymać pozycji lidera i zajął tylko trzecie miejsce. Pierwsze miejsce - Jegora Leshtaev, drugie – indyjski zawodnik Monozh Debnat.

Mindaugas Tarasaitis w sieciach społecznościowych powiedział, że wystąpi w wadze 70 kg i 78 kg. I tak się stało. W kategorii lekkiej nie miał sobie równych, jednak w 78 kg Roman Mantika zepsuł trochę ogólny obraz i wziął złoto na lewą, pozostawiając litewskiego sportowca na drugim miejscu.

W kategorii 86 kg i 95 kg dominowali Bogdan Ivakhnenko i Igor Paseka z Ukrainy.

W 105 kg na lewą rękę w trudnym meczu finałowym Ilya Ilyin z Kazachstanu odniósł zwycięstwo nad Igoraem Paseka, a na prawą triumfował nasz Marcin Lachowicz.

W wadze +105 kg Dmitrij Silaev wrócił triumfalnie po kontuzji.

Wśród kobiet warunki dyktowała drużyna Japonii. Jedynie w wadze +65 kg na lewą rękę Gintare Strawiński z Litwy zdobyła złoto.

D1 China Open to turniej rankingowy, którego wyniki są wpisywane do URPA, więc wszyscy uczestnicy zaktualizowali swoje pozycje w odpowiednich rankingach.

D1 China Open to wydarzenie sportowe na najwyższym poziomie, które obejrzało miliony widzów. Dzięki D1 siłowanie się na rękę ma ogromny potencjał rozwoju w Azji, co z pewnością zobaczymy w nadchodzących latach!