Language
/ Kontakt /

MARIUSZ GROCHOWSKI: ZAPISKI TRENERA >>>

MARIUSZ GROCHOWSKI: ZAPISKI TRENERA # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Mariusz Grochowski podsumował udział zawodników Tytana Jaworzno na zakończonym niedawno Święcie Armwrestlingu w Rumi. Polecam serdecznie, bo jest co podsumowywać! ()

Mariusz Grochowski:

Mistrzostwa Świata dobiegły końca!

Turniej najważniejszy z najważniejszych! Aż duma mnie rozpierała, gdy widziałem, to co się dzieje przy stołach. Zawodnicy z MCKiS TYTAN Jaworzno Armwrestling KLUB pokazali wspaniałe przygotowanie przez wiele miesięcy ciężkiej pracy! Nareszcie nadszedł ten czas żeby ukoronować sukces! Tytani pojechali grupą 10 osób, wszyscy z nastawieniem walki o medale i tak właśnie się stało. Po dwóch dniach pojedynków, zdobyliśmy 14 medali (5 złotych; 5 srebrnych; 4 brązowe), w tym aż pięć tytułów Mistrza Świata! Ogromny sukces, niesamowita radość i potężne emocje towarzyszyły nam przez cały turniej. W MŚ wzięło udział ponad 540 zawodników w 30 państw, a polska kadra stawiła się w ilości 116, kolejny kraj, który licznie reprezentował swoje państwo to Szwecja – 84.

Pozwolę sobie tutaj na dosłownie kilka słów na temat każdego z zawodników.

Dominik Sobos - startował w kategorii Sub Junior 55 kg, na lewą rękę wywalczył srebrny medal, był dosłownie o krok od złota, jednak jego siła i dynamika, to prawa ręka. Kiedy przyszedł do naszego klubu, już wtedy wiedzieliśmy, że jest „skazany na sukces”. Na początku roku, wywalczył tytuł mistrza w Mistrzostwach Szkół, następnie medal w Mistrzostwach Polski, kolejne medale w turnieju Puchar Polski, a dziś może dorzucić sobie kolejny tytuł - Mistrza Świata!

Kolejny zawodnik, Junior 18 Łukasz Kopyść - niesamowity talent! Bardzo przykłada się do treningów, praktycznie ich w ogóle nie opuszcza. Żyje tym sportem! Sytuacja podobna do Dominika - lewa ręka wicemistrzostwo i również były szanse na złoto, ale na szczęście zmotywował się na tyle, żeby na drugi dzień się odegrać i stanąć na najwyższym podium, zdobywając tytuł Mistrza Świata! Gratuluję Łukasz!

Następny zawodnik to Junior Starszy, Artur Krupa. Artura znają już zawodnicy na całym świecie! Tak młody zawodnik może rywalizować z największymi nawet w tej dziedzinie i wygrywać, co niejednokrotnie nam udowodnił! Podobnie, jak Dominik, Artur we wszystkich najważniejszych turniejach w tym roku zdobył same złote medale na obie ręce! Mistrzostwa Polski, Puchar Polski oraz Mistrzostwa Świata. Artur zdobył 2 medale - wicemistrzostwo na lewą rękę, widziałem, że miał ogromny niedosyt, ale na szczęście jego prawa ręka ma ogromną moc, co w ostateczności pokazał przeciwnikom, zdobywając tytuł Mistrza Świata. Muszę tu wspomnieć, że Artur również reprezentuje nasz kraj również w Pucharze Świata Zawodowców w kategorii 78 kg.

Nasz następny Junior - Wojciech Hypsior, dwa brązowe medale. Od dawna jego marzeniem było zdobyć medal na Mistrzostwach Europy, czy też Świata. Ciężkie przygotowania przynosiły sukces w postaci dwóch brązowych krążków! Wojtek, możesz być z siebie dumny, gratulujemy!
Radosław Kwietniewski - o tym chłopaku można by naprawdę dużo pisać, kiedyś spotkało go wielkie nieszczęście, ale poprzez pomoc wielu ludzi jak i silną wolę walki, jest dziś z nami jako człowiek, który zaraża pozytywną energią! Radek jest zawodnikiem MCKiS Tytan od wielu lat, jeździmy i latamy na różne turnieje po całym świecie - Mistrzostwa Świata oraz Europy.

Radek ma na swoim koncie bardzo dużo tytułów, w tym Wicemistrza Świata Zawodowców, ale gdzieś tam krążył wokół tego największego, aż w końcu jest! Radosław na tych Mistrzostwach zdobywa dwa medale - mistrzostwo świata na prawą rękę i srebrny medal na lewą rękę! Niewiele brakło, żeby również miał dwa najwyższe tytuły na tych zawodach!

To oczywiście nie wszyscy! Tak, jak wcześniej wspomniałem, reprezentacja klubu była wybierana tak, żeby pojechać tam i zdobywać medale!

Dlatego ogromne gratulacje należą się kolejnemu zawodnikowi - Mirosław Satława Masters 70 kg, lewa ręka, najbardziej znienawidzone miejsce dla sportowców - 4, ale na drugi dzień było lepiej, bo jest medal brązowy! Mirosław po ciężkich pojedynkach z przeciwnikami z całego świata zdobywa trzecie miejsce na podium i medal, wielkie gratulacje!

To teraz czas na mnie. Niestety, mój start w tych Mistrzostwach nie zaowocował w medale, ale ogólnie oceniam go dobrze. W ostateczności zdobyłem siódme miejsce na lewą i piąte na prawą. Najważniejsze na ten moment jest to, że wiem nad czym pracować, żeby być lepszym, więc już w przyszłym roku ponownie podejmę wyzwanie stając do walki o medale.

Następne kategorie to już Seniorzy. W tej kategorii nasz klub wystawił trzech zawodników - Tomasz Szewczyk kategoria 86 kg, Marcin Molenda kategoria 95 oraz Adrian Zgórzyński kategoria 105 kg.

Tomasz Szewczyk miał największą liczbę zawodników w kategorii - aż 27. Swoją ciężką pracą, jak i doświadczeniem, wielu utytułowanych zawodników zostawił w tyle, w ostateczności na lewą rękę zdobył brązowy medal. Natomiast prawa ręka przeszła nasze najśmielsze oczekiwania! W pięknym stylu, choć po długich i zaciętych pojedynkach, wszedł do finału bez żadnej porażki! Tomasz jest znany z długich pojedynków, ma niesamowitą wytrzymałość, dzięki niej na prawą rękę, po równie zaciętej i długiej walce, zdobywa złoty medal i tym samym jest Mistrzem Świata w kategorii Senior 86 kilogramów na prawą rękę! Gratuluję!

Kolejny nasz zawodnik z klubu Tytanów - Marcin Molenda. Jego szybki start, tak zwaną techniką w triceps, spowodował to, że przeciwnicy często nie zdążyli nawet się spiąć, a już było po walce! Marcin w pełni zasłużył na ten medal, w ostateczności stanął na drugim miejscu, zdobywając Wicemistrzostwo Świata, choć w finale również pokazał nam, że jego przeciwnik był do pokonania, pojedynek był długi i emocjonujący.

Ostatni z zawodników reprezentacji naszego klubu, to Adrian Zgórzyński. Potężny człowiek, mający świetne predyspozycje, aby uprawiać ten sport. Niewiele brakło, by zdobył medal na lewą rękę, był blisko podium, ale niestety pewne błędy techniczne spowodowały to, że w ostateczności zajął piąte miejsce na lewą rękę.

Na koniec chciałbym podziękować jeszcze raz wszystkim zawodnikom, jak i naszym rywalom, a przede wszystkim Miejskiemu Centrum Kultury i Sportu w Jaworznie, jak i naszemu sponsorowi, który wspiera nasz klub od wielu lat, mianowicie firmie Fud-MEN, która między innymi sponsorowała koszulki dla naszej reprezentacji. Dziękuję także organizatorom zawodów, do zobaczenia następnym razem. Ze sportowym pozdrowieniem, relacjonował dla Was trener MCKiS Tytan Jaworzno!

archiwum >>>

Language