Language
/ Kontakt /

Radek Kwietniewski – twardziel z Mysłowic! >>>

Radek Kwietniewski – twardziel z Mysłowic! # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

Na portalu Myslowice.net znajdujemy dziś materiał o naszym medaliście – Radku Kwietniewskim. Oto fragmenty. Bardzo fajnie, że lokalne media pamiętają o zawodnikach armwrestlingu! ()

Na portalu Myslowice.net znajdujemy dziś materiał o naszym medaliście – Radku Kwietniewskim. Oto fragmenty. Bardzo fajnie, że lokalne media pamiętają o zawodnikach armwrestlingu!

Twardziel z Mysłowic!

Kilka dni temu informowaliśmy o kolejnym sukcesie sportowym Mysłowickiego zawodnika Radosława Kwietniewskiego, specjalizującego się w siłowaniu na rękę.

Popularny w mieście Radziu zdobył dwa srebrne medale w odbywającym się w Rumi listopadowym Pucharze Świata osób niepełnosprawnych. Jego porywające publiczność walki stały się obiektem dyskusji wśród kibiców Armwrestlingu. Ogólnie Polacy zdobyli w Pucharze Świata 13 medali, w tym 2 są Radosława!

Pamiętamy, że Radosław Kwietniewski w 2002 roku uległ poważnemu wypadkowi na drodze, po którym przez 4 miesiące był w śpiączce. Lekarze prowadzący nie dawali mu szans na wstanie z łóżka. Dzisiaj Radek nie tylko chodzi, ale odnosi międzynarodowe sukcesy w sporcie, w którym z powodzeniem rywalizuje z pełnosprawnymi armwrestlerami. Wieloletnia rehabilitacja i mordercze treningi sprawiły, że stał się rozpoznawalnym sportowcem i twardym życiowo człowiekiem. W Rumii Radziu stoczył widowiskowe pojedynki w kategorii wagowej 80 kg, zdobywając dwa srebrne medale, siłując się na lewą, jak i na prawą rękę.

To kolejny sukces naszego zawodnika, który w Mysłowicach dorobił się dość sporej grupy fanów, śledzących Jego poczynania. Między innymi wspiera go nasza redakcja i środowisko tworzące Myslowice.Net nagłaśniając za każdym razem sukcesy naszego zawodnika!


2ff9a2_radek.jpg

Radosława Kwietniewskiego trenuje Mariusz Grochowski. To znakomity trener i jednocześnie czynny zawodnik, który co roku przywozi ogrom medali z najważniejszych imprez w siłowaniu na rękę. Ten wielokrotny Mistrz Polski i medalista międzynarodowych Turniejów, stworzył w Jaworznie prawdziwą kuźnię talentów. Jego podopieczni przywożą takie ilości medali i pucharów, że dzisiaj trudno je zliczyć. Ostatnie sukcesy Radosława to również zasługa Mariusza Grochowskiego.

Radek na jaworznickiej hali sportowej trenuje co najmniej trzy razy w tygodniu. W osiąganiu kolejnych sukcesów pomagają mu ludzie, którzy widzą w nim wzór godny naśladowania.

Środowisko szkoły sportowej z dzielnicy Piasek, Klub Olimpijczyka, członkowie Rady Dzielnicy Piasek czy pani dyrektor Akademii Przedszkolnej SKRZAT Elżbieta Kruszewska wspierają w różnym zakresie naszego armpower’mana.

Przyjazne Radkowi są również mysłowickie media. Co jakiś czas pokazują osiągnięcia młodego człowieka, którego wiele lat temu spotkała życiowa tragedia!

Materiał przygotowali. Sandra Jędrzejas i Dariusz Wójtowicz

archiwum >>>

Language