Andrey Pushkar, Alexey Semerenko i Oleh Zhokh – Puchar Lwowa 2017 >>>

Andrey Pushkar, Alexey Semerenko i Oleh Zhokh – Puchar Lwowa 2017 # Siłowanie na ręce # Armwrestling # Armpower.net

We Lwowie odbył się Otwarty Turniej o Puchar Lwowa „Lviv Open 2017” ()

Turniej odbywał się w centrum pięknego Lwowa. Poziom organizacyjny był dobry i docenili to zarówno zawodnicy, jak i widzowie. Zapewniono też wysokie, jak na miejscowe warunki, nagrody finansowe. Przeprowadzono też transmisję na żywo. Finałowe walki na obie ręce oraz walka w kategorii OPEN [absolutka] była transmitowana wraz z komentarzem na kanale XSPORT.

Poziom sportowy w każdej z kategorii wagowych był bardzo wysoki a walki o miejsca na podium bardzo emocjonujące.

Kategoria 63 kg – wystąpiło ośmiu zawodników. Faworytem był Zasłużony Mistrz Sportu, legendarny zawodnik Ukrainy Dmitry Beskorovainy. Finalnie – to on wygrał na lewą rękę. Na prawą dwa razy przegrał z Alexander Rassokhin.

Warto też zwrócić uwagę na młode pokolenie. Na trzecim miejscu znalazł się Nazar Savvelyuk – występujący w kategorii juniorów 18. lat.

Kategoria 70 kg – jedna z liczniej obsadzonych. Walczyli w niej mistrzowie Ukrainy w wagach 65 i 70 kg. Jako faworyta można było uznać zawodnika ze Lwowa - Nikolay Burko. Na lewą rękę to on wszedł do finału bez porażki ale nie zdołał wygrać. Dwukrotnie przegrał z Denis Matyash z regionu Połtawskiego – mistrzem Europy juniorów z Katowic.

W eliminacjach na prawą Burko przegrał, ale wszedł do finału i pokonał Denisa.

Walki w tej kategorii zrobiły wielkie wrażenie na kibicach.

Mikhail Gavronsky był oczywistym pretendentem do zwycięstwa w kategorii 78 kg. To triumfator zeszłorocznego turnieju w kategorii oraz w OPEN na prawą rękę.

W tym roku to on również odniósł zwycięstwo w swojej wadze, ale tym razem nie wystartował w OPEN. Warto w tej wadze odnotować dobry występ juniora Jurija Selecenko.

Kategoria 86 kg. Wystąpiło w niej wielu aktualnych i byłych mistrzów Ukrainy. W tej mocnej stawce wygrał na lewą i na prawą rękę zawodnik z Kijowa Sergey Pankovets.

Kategoria 95 kg!

To też była bardzo mocno obsadzona waga. Patrząc na listę – trudno było wyłonić prawdziwego faworyta. Praktycznie każdy pojedynek był decydujący i często kończył się nieoczekiwanym wynikiem. Jednak w czasie walk eliminacyjnych – zobaczyliśmy, kto tu odegra wielką rolę. Igor Paseka. Szedł jak burza pokonując kolejnych rywali. Wygrał na obie ręce.

Kategoria +95 kg

Uczestniczyli w niej zawodnicy tacy, jak Andrey Pushkar i Oleh Zhokh. Pojawił się też dawno niewidziany Alexey Semerenko. Oleh przyjechał na te zawody żeby wystartować jedynie w plusie i Open. W swojej kategorii nie wyszedł, co ciekawe na wadze, w ubraniu miał z 80 kg.

Oleg bez kłopotu wygrał z Semerenko. Zdołał też nawiązać walkę z Andrey. Ostatecznie wyniki plusa na lewą: Pushkar, Zhokh, Semerenko.

Na prawą rękę Andrey wygrał lekko i widać, że na Ukrainie jak na razie nie ma dla niego przeciwnika. Drugi na prawą był Semerenko, trzeci Dmitry Ionov.

W kategorii open na prawą rękę – szczere mówiąc zawodnicy walczyli o miejsce drugie i trzecie. Dominacja Andrey jest bezsporna! Na pierwszym miejscu więc Andrey, za nim Semerenko na trzecim Paseka.

Turniej był bardzo ciekawy i dobrze przeprowadzony. Czekamy więc na kolejny Puchar Lwowa w 2018.